Při nehodě z auta vyletěl motor, řidička i spolujezdec jsou těžce zranění

  15:22
Dva těžce zraněné museli vyprošťovat hasiči ze zdemolovaného auta, které odpoledne bouralo u Halže na Tachovsku. Řidička vyjela ze silnice a nabourala do stromu. Náraz byl tak silný, že motor vozu odletěl několik metrů daleko.

Nehoda na Tachovsku. Řidička přejela do protisměru a mimo silnici narazila do stromu. Náraz byl tak silný, že z opelu vylétl motor. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala před půl jednou odpoledne. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku záchranné služby.

Ze zdemolovaného opelu museli řidičku a spolujezdce vytáhnout hasiči. „Obě zraněné osoby jsme vyprostili pomocí hydraulických nástrojů,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Jednačtyřicetiletého cizince, který utrpěl těžké zranění, přepravil na urgetní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně vrtulník. „Momentálně je mimo ohrožení života. Žena utrpěla podobný rozsah poranění a do nemocnice ji odvezla sanitka,“ uvedl za záchrannou službu Vítězslav Sladký.

Podle prvotních informací třiačtyřicetiletá řidička jela s autem od Halže na Tachov. „Z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a mimo silnici, kde narazila do stromu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Iva Vršecká. Náraz byl tak silný, že motor vyletěl z auta a zůstal ležet několik metrů od vozu.

Co přesně se stalo, nyní zjišťují dopravní policisté. Dechová zkouška nebyla u řidičky vzhledem k jejímu zranění možná, nařízen byl proto odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Autor: