Kutil zapojil plynový kotel do vodovodního řadu, odstavil desítky domácností

  18:00
Zhruba stovce domácností v Tachově musela být v pondělí zastavena dodávka plynu kvůli nepozornosti jednoho místního obyvatele. Muž si totiž omylem zapojil plynový kotel do vodovodního řadu a místo plynu začala trubkami protékat voda. Kutil tak způsobil škodu za několik desítek tisíc korun.

Kutil omylem zapojil plynový kotel k vodovodnímu řadu. Přerušil tak dodávku plynu do 94 domácností v Tachově. | foto: Policie ČR

Událost se stala v pondělí v dopoledních hodinách. Podle policie si třiapadesátiletý muž rekonstruoval v jednom z domů v Moravské ulici topení a omylem zapojil plynový kotel na vodovodní řad.

„Připojil vodu z vodovodního řadu do trubky sloužící k přívodu plynu k plynovému kotli, a když chtěl okruh napustit, pustil vodu přímo do plynového potrubí,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

V důsledku toho museli plynaři odpojit plynovodní řad přibližně v sedmi tachovských ulicích. Jednalo se o 94 odběratelů.

Když vodu z plynovodu odčerpali, mohli přívod plynu opět pustit.

Vzniklá škoda byla pracovníkem společnosti, který ve městě plynové potrubí spravuje, odhadnuta na 35 tisíc korun.

„Přesná výše bude však určena až na základě odborného vyjádření. Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti,“ vyjmenovala Jiroušková.

Autor: