iDNES.cz

Opilec spadl do studny a volal o pomoc. Do poslední chvíle se držel hadice

  13:16
Starší muž v noci spadl do studny u chaty v Plzni a nemohl vylézt ven. Jeho volání o pomoc naštěstí zaslechla kolemjdoucí a podchlazenému muži přivolala pomoc. Při následné záchraně se pak ukázalo, že muž byl opilý.

Starší muž spadl do studny u chaty v Plzni, když se vracel opilý domů. Jeho volání o pomoc slyšela náhodná kolemjdoucí. | foto: Policie ČR

Telefon na obvodním oddělení v plzeňských Slovanech se rozezvučel ve čtvrtek kolem jedenácté hodiny večer. Žena policistům tvrdila, že u potoka v chatové oblasti v Božkově slyšela volání o pomoc. 

„Policisté okamžitě vyjeli na  místo a začali chatovou oblast propátrávat. Po  nějaké době se jim skutečně podařilo najít muže, který volal o pomoc,“ vysvětlila policejní mluvčí Michaela Raindlová. 

Třiašedesátiletý muž byl ve čtyři metry hluboké studni, ze které se sám nemohl dostat. Plaval ve vodě, byl podchlazený, vysílený a držel se hadice čerpadla, aby se neutopil. Šanci vylézt neměl, protože byl téměř metr a půl pod okrajem studny. 

Policisté muže vytáhli a předali do péče záchranářům. Protože ale neutrpěl žádné vážnější zranění, na jeho přání ho ponechali u chaty. 

Policisté ho ale podrobili dechové zkoušce a zjistili, že požil allkohol. „Nadýchal 1,67 promile,“ dodala mluvčí. 

Muž pak vysvětlil, že byl popíjet a když se vracel do chaty, zamotal se a spadl do studny.

Autor:
zpět na článek