Dealer vezl vlakem mobilní prodejnu drog i s váhou, sáčky a stříkačkami

  16:52
Jízda vlakem z Domažlic do Plzně skončila špatně pro čtyřiadvacetiletého muže, kterého v soupravě kontrolovali celníci. Našli u něj tašku plnou drog, v druhém zavazadle měl dealer injekční stříkačku, mobilní váhu a peníze v hotovosti.

Plzeňští celníci našli ve vlaku u jednoho z cestujících drogy. Dealer s sebou vezl i injekční stříkačky, mobilní váhu a peníze v hotovosti. | foto: Celní úřad pro Plzeňský kraj

Celníci kontrolovali mezinárodní spoj na trati z Domažlic do Plzně už 9. září. O úspěšné akci informovali až nyní.

Při práci jim pomáhal služební pes Zipp, který začal štěkat při kontrole dvou zavazadel patřících podezřelému muži české národnosti.

„Pes vycvičený k vyhledávání omamných a psychotropních látek označil příruční tašku přes rameno a skořepinový kufr,“ sdělila Marcela Kašparová, mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj.

Po důkladné prohlídce celníci zjistili, že se v zavazadlech nachází plastový sáček s obsahem sušené zelenohnědé rostlinné látky o váze 186 gramů, dále plechové krabičky se žlutobílou krystalickou látkou vážící bezmála 26 gramů a plechová krabička s 27 gramy bílé látky.

„Provedený narkotest reagoval pozitivně a kontrolovaný muž potvrdil, že jde o marihuanu, pervitin a kofeinové tablety,“ vyjmenovala mluvčí.

Fotogalerie

V zavazadlech se navíc nacházela papírová krabice s injekčními stříkačkami, plastové sáčky a malá mobilní váha.

Dealer měl v peněžence 4 300 eur a 5 588 korun.

Případem se dále zabývají státní policisté, podezřelému muži hrozí trestní stíhání za přechovávání a prodej drog.​

Autor: