Referendum o bazénu ve Stříbře je platné, město začne připravovat projekt

  13:20
Lidé v referendu rozhodli, že chtějí ve Stříbře na Tachovsku postavit sportovně-relaxační areál. Hlasování se zúčastnilo 2183 voličů, z nichž se sedmdesát procent vyjádřilo pro novinku. Město začne projekt, jehož náklady se vyšplhají na zhruba 200 milionů korun, připravovat ještě letos.

Lidé ve Stříbře v referendu rozhodli, že chtějí mít ve městě sportovně-relaxační areál s několika bazény a wellness centrem. | foto: Vizualizace

Starosta Stříbra Martin Záhoř z ANO sdělil, že je výsledek referenda platný a závazný. 

Ve Stříbře žije téměř 7700 obyvatel. Aby referendum bylo platné, muselo se ho zúčastnit alespoň 35 procent voličů. Vyjádřit svůj názor přišlo nakonec 36,6 procenta.

Pro výstavbu hlasovalo 1529 právoplatných voličů. Výsledek je tedy i závazný, protože odpověď ANO zvolilo alespoň 25 procent lidí. 

„O bazénu už se tady mluví snad od roku 1989. Jeho vybudování jsme měli ve volebním programu. Ten se má plnit, o tom jsem stále přesvědčen,“ uvedl starosta.

Naposledy téma bazénu zvedla současná koalice, jejíž zástupci si nechali zpracovat studii. Z ní vyplynulo, že si město musí vzít na následujících 20 let úvěr.

„Dvacet až třicet milionů na infrastrukturu půjde z rozpočtu. Snažíme se zajistit externí finance a dotace, případně další zdroje peněz,“ řekl Záhoř. 

Se stavbou se začne za 12 až 16 měsíců

Jestliže se neobjeví žádné komplikace, budovat se začne za 12 až 16 měsíců.

„Nejdříve je potřeba vyřešit projektovou dokumentaci, zajistit stavební i územní povolení,“ vyjmenoval starosta. Odhaduje, že komplex se otevře v roce 2023.

Sportovně-relaxační areál bude mezi bývalým letním kinem a venkovní ledovou plochou. Kromě klasického krytého bazénu se čtyřmi drahami o délce 25 metrů nebude chybět ani relaxační bazén pro rodiny s dětmi, velká skluzavka a wellness centrum. 

„Předpokládáme, že spádová oblast bude dvacet třicet kilometrů a že k nám budou jezdit i lidé z Plzně,“ řekl Záhoř.