Oslava na Domažlicku skončila střelbou, dva lidé jsou zranění

  11:20,  aktualizováno  14:29
Na Domažlicku se v noci ze soboty na neděli střílelo na oslavě. Na místo vyjížděla zásahová jednotka. Zranění jsou dva lidé, dva další policisté zadrželi. Podle prvotního šetření se dva cizinci domáhali vstupu na soukromou party, po slovním kontaktu vytáhl jeden z mužů zbraň.

„Policisté v neděli ve dvě hodiny ráno přijali oznámení o střelbě na oslavě v obci na Domažlicku. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky včetně zásahové jednotky,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

Policisté ze zásahové jednotky v souvislosti se střelbou zadrželi dvě osoby. Probíhají procesní úkony a policisté zjišťuji veškeré okolnosti případu. Podle mluvčí byly při střelbě zraněné dvě osoby. 

Podle informací krimi-plzen.cz se střílelo v obci Mezholezy nedaleko od hranic s Bavorskem.

Jedna byla po ošetření ponechána na místě, druhá byla s lehkým zraněním převezena k ošetření. Jelínková nesdělila, o jakou obec se jedná, vyloučila ale město Domažlice. 

Dle prvotního šetření se dva cizinci, ročníky 1959 a 1966, domáhali vstupu na oslavu. Jelikož se jednalo o soukromou oslavu, její návštěvníci je tam nechtěli vpustit. Z tohoto důvodu došlo nejprve ke slovní rozepři, poté jeden z mužů použil zbraň. 

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to výtržnictví a těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala Jelínková.

Autor: