Ženich nepozval na svatbu krajany, tak mu zlomili nos a vyrazili zuby

  16:02
Soudní dohru má loňská svatební hostina v Mokrouších na Plzeňsku. Ženich z Rumunska po ní skončil v nemocnici s rozlámaným nosem, zlomenou kostí u oka a vyraženými zuby. Jeho dvěma krajanům nepozvaným na hostinu, kteří přesto v noci přijeli a podle obžaloby novomanžela zkopali a zbili, hrozí za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví až 10 let vězení.

„Jen náhodou nedošlo k poranění, která by poškozeného ohrozila na životě,“ uvedla po výčtu vyražených a zlomených zubů i dalších poranění v obžalobě státní zástupkyně Taťána Ulčová.

Bijci měli být podle původního vyjádření zmláceného novomanžela jeho krajani, bratři Sasa Iasmin M. a Iugoslav Zoran M.

„Ještě než přijeli, nadávali mi po telefonu, proč jsem je nepozval. Říkal jsem jim, že končíme, že jdu spát, že jsou agresivní,“ popisoval poškozený loni v prosinci při výslechu na policii.

Muži kolem půlnoci přijeli taxíkem do Mokroušů a tam podle spisu novomanžela před restaurací napadli.

„Smáli se mi. Vyrazili na mě, ostatní je zastavili. Pak jsem dostal ránu do obličeje, to se mi zlomil nos. Nevím, kdo mě udeřil. Spadl jsem na zem a oni dva na mě dál útočili. Kryl jsem si rukama hlavně hlavu,“ popisoval policistům.

Nos byl k jedné straně a neměl jsem zuby

Dnes u soudu byl zbitý muž už výrazně smířlivější. Tvrdil, že si nepamatuje, jak přesně to bylo, kdo ho zmlátil. Vysvětloval to i tím, že se snaží na vše zapomenout. Výpovědi na policii prý byly ovlivněné i tím, jak mu vše popisovali další účastníci svatby.

„Slyšel jsem spoustu variant a nejsem si jistý, kdo mě napadl. Po ráně jsem ztratil vědomí. Probral jsme se pak v koupelně, někdo mi tam pomohl. Když jsem si chtěl omýt obličej a uviděl se v zrcadle, byl to šok. Nos byl k jedné straně, neměl jsem zuby,“ vysvětloval novomanžel.

Z dvojice obžalovaných mužů dorazil k soudu jen Sasa Iasmin M. Jeho bratr poslal prostřednictvím advokáta omluvu. V Rumunsku se prý stará o vážně nemocného člena rodiny.

Sasa Iasmin M. líčil, jak jim známý poslal na mobil adresu, kde právě popíjejí v Mokrouších. V té době zrovna v Plzni popíjel s bratrem, do Mokroušů odjeli taxíkem.

„Z restaurace vyšel poškozený s nějakými lidmi a začali jsme se hádat. Najednou tam bylo hodně lidí, začala strkanice, mela. I já jsem dal nějakou ránu pěstí, mlátilo se tam hodně lidí,“ popisoval obžalovaný, který z konfliktu vyšel s probodnutou paží. Tu mu podle jeho slov lékaři sešili téměř 40 stehy.

Chyba byla na obou stranách

Potvrdil, že se zbitým novomanželem později dospěli k závěru, že chyba byla asi na obou stranách. „Uzavřeli jsme dohodu. V únoru jsme spolu slavili narozeniny, máme dobré vztahy,“ prohlásil souzený muž.

Usmíření potvrdil i zbitý muž. „Řekl jsem, že jsem jim ochoten odpustit, ale potřebuji, aby mi pomohli s uhrazením alespoň léčby chrupu,“ prohlásil ženich.

Padesát tisíc mu bratři dali v hotovosti, dalších 370 tisíc prý budou splácet. Zraněný muž podle svých slov časem dospěl k tomu, že konflikt nebyl náhodný. Ten, kdo i nepozvaným na svatbu rozeslal údaje o místě oslavy, podle něj asi měl zájem, aby se tam porvali.

Soud bude pokračovat na podzim.

Autor: