Staršího muže zavalil na Klatovsku traktor, hasiči ho museli vyprošťovat

  11:16
Středně těžké zranění utrpěl muž, kterého u Soběšic na Klatovsku zavalil traktor převážející dřevo. Hasiči museli muže vyprostit pomocí heverů.

Nehoda na Klatovsku. Pod převráceným traktorem zůstal zaklíněný spolujezdec. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala na poli u Soběšic na Klatovsku v půl desáté. „Muž byl zavalen pod traktorem do půlky těla. Jednotkám požární ochrany se ho za pomoci heverů podařilo vyprostit a poskytly mu předlékařskou zdravotní péči, než přijeli záchranáři,“ popsal mluvčí hasičů Michal Holeček.

Ti na místo kromě sanitky vyslali také záchranářský vrtulník z Českých Budějovic. Tak nakonec také zraněného řidiče přepravil.

„Dvaasedmdesátiletý muž utrpěl středně těžké zranění a při vědomí byl předán posádce Kryštof K13 a transportován na emergency do Českých Budějovic,“ vysvětlila mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Na místě zasahovaly jednotky SDH Strašín a Soběšice a profesionálové ze Sušice a Horažďovic. Někteří hasiči zajišťovali přistávací plochu pro vrtulník, jiní pomáhali s ošetřováním zraněného muže, další se postarala o únik nafty z traktoru.

Podle policistů traktor dostal na mokrém poli během zatáčení smyk a převrátil se. „Přitom došlo ke zranění spolujezdce. Policisté se případem nadále zabývají a prověřují další okolnosti,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Raindlová.