Cizinky před strážníky předstíraly, že v rybníce plavou. Lovily škeble

  10:40
Policii mají co vysvětlovat dvě cizinky, které ve Velkém boleveckém rybníku v Plzni lovily škeble do tašek. Ty jsou přitom chráněné. Když strážníky spatřily, úlovky odhodily a dělaly, že ve vodě jen relaxují.

Cizinky lovily ve Velkém boleveckém rybníku v Plzni chráněné škeble. | foto: Policie ČR

K Velkému boleveckému rybníku nejprve přijela hlídka městských strážníků, na které se obrátili plavci, že dvě ženy jsou po pás ve vodě a sbírají vodní živočichy, což je zakázané. Posléze dorazili i policisté.

Strážníci po příjezdu na místo skutečně spatřili dvě cizinky ve věku 40 a 45 let, jak sbírají do igelitových tašek škeble. Jakmile ženy zjistily, že jsou tam strážníci, lup odhodily do vody a začaly předstírat, že se přišly jen vykoupat.

Policisté pak zhruba sto metrů od vody našli ležet u lavičky několik igelitových tašek s vylovenými měkkýši. Jak dlouho tam byli, nebylo jasné a hrozilo, že bez vody uhynou.

„Po rychlém zadokumentování je policisté okamžitě vypustili v hlubší části rybníka zpět do vody,“ dodala Hokrová.

Policisté odhadují, že ve třech taškách jich mohlo být několik set. „Přesné určení právní kvalifikace a určení vylovených druhů vodních živočichů je předmětem dalšího šetření. Ve věci jsme mimo jiné zažádali o odborná vyjádření,“ dodala mluvčí.

Policie neuvedla, co s měkkýši chtěly ženy udělat. Podle Karla Makoně ze Záchranné stanice živočichů v Plzni by s největší pravděpodobností skončili jako delikatesa v asijské kuchyni.

Autor: