VIDEO: Chyť ho, máš ho? Ono ti uteklo! Prchající sele prohnalo hasiče

  14:06
Fyzicky náročný zásah mají za sebou hasiči z Tlučné na Plzeňsku. Museli odchytit dvě selata, která běhala po obci. Zatímco jednoho útěkáře se jim podařilo lapit vcelku rychle, druhé mládě prokázalo, že je nejen rychlé a má sílu, ale je také poměrně inteligentní.

Sele prasete domácího je nevyzpytatelný protivník. Tak zhodnotili hasiči z Tlučné po úspěšném odchytu pondělní akci.

„Chyť ho! Máš ho? Drž ho pevně. Ne... cos to provedl. Ono ti uteklo,“ glosuje na záznamu hasič, který natáčí honbu svých kolegů za prvním seletem mezi zahradním nábytkem, dětskou trampolínou a křovím. Na záznamu je slyšet, jak se ostatním při neúspěšných pokusech upřímně směje.

Zatímco první sele se podařilo odchytit a umístit do psího kotce k ochotnému sousedovi poměrně rychle, druhé si svobody chtělo užívat co možné nejdéle.

Prase uteklo z chlívku a prohánělo se vesnicí, lapili ho do volejbalové sítě

„To už byl tvrdší oříšek. Sele bylo o několik zahrad dál. Nejen, že prokázalo solidní rychlost, ale také inteligenci a sílu. A tak si nás povodilo z jedné zahrady na druhou a zpět,“ popsali hasiči.

I když se v jednu chvíli zdálo, že konečně spadla klec a sele se z úzkého prostoru mezi plotem a domem nemůže už nikam dostat, zase proklouzlo a běhalo po zahradě.

Každá legrace ale jednou musí skončit. „Také tohoto prcka se nám s vypětím sil podařilo odchytit a umístit do kotce, kde si čuníky mohl následně majitel vyzvednout,“ uzavřeli hasiči s tím, že děkují prasátkům za prověření fyzické zdatnosti a slibují, že budou trénovat ještě usilovněji.