Ženu bil tyčí a s nožem jí hrozil smrtí, řekl soud. Muže poslal do vězení

  13:44
Krajský soud v Plzni poslal na šest a půl roku do vězení muže, který je obžalovaný, že letos v lednu napadl svoji bývalou družku. Podle spisu ji zamkl ve sklepě domu v Rokycanech, kde ji bil kovovou tyčí, držel jí nůž pod krkem a hrozil jí zabitím. Žena má trvalé psychické potíže.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Obžalovaný byl uznán vinným z těžkého ublížení na zdraví a odsuzuje se k nepodmíněnému odnětí svobody v délce šesti let a šesti měsíců. Zařazuje se do věznice s ostrahou,“ sdělila mluvčí Krajského soudu v Plzni Lucie Jíchová.

Verdikt zatím není pravomocný, státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Devětatřicetiletý agresor na bývalou družku zaútočil šedesáticentimetrovou kovovou tyčí. Podle spisu ji nejprve zamkl ve sklepě, klíč v zámku zlomil, a pak ženu několikrát udeřil do zad a hlavy. Další rány napadená vykryla, když zvedla ruce.

„Poškozená se pak schovala pod stůl. Obžalovaný ji zasáhl tyčí do lýtek, vytáhl ji, sedl si obkročmo na její trup a z brašny vytáhl kuchyňský nůž s čepelí o délce 21 centimetrů. Opakovaně ho přikládal ženě na krk a přitom jí vyhrožoval zabitím. Nakonec svého jednání zanechal,“ popsal státní zástupce.

Žena utrpěla několik tržných ran i oděrek a vážnou zlomeninu lokte, jenž si vyžádala operaci. Podle odborníků poškozená trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Má strach ze tmy, nespí, má pokleslou náladu, trpí úzkostmi, je unavená, uzavřená

Útok se odehrál letos 4. ledna mezi 16. a 17. hodinou. Obžalovaný měl v té době vypito několik piv.

„Nevadilo mi, že jsme se rozešli, ale že mi nechtěla půjčovat děti. Co se stalo už nevrátím, mrzí mě to. Potkali jsme se náhodou. Nechtěl jsem ji zabít, byl jsem vzteklý. Myslím, že jsem ji neřízl ani nebodl. Když měla hlavu od krve, sám jsem zavolal policajty, že se nemůžeme dostat ze sklepa,“ vysvětloval u soudu agresor.

Autor: