Říkala bodni si, popsal muž souzený za vraždu přítelkyně. Zasadil jí devět ran

  8:46,  aktualizováno  12:10
Čtrnáct let vězení navrhuje žalobce pro pětašedesátiletého muže, který loni v květnu ubodal v Radnicích na Rokycansku svoji přítelkyni. Důvodem byly partnerské neshody. Muž se po dopadení k vraždě přiznal. Dnes u Krajského soudu v Plzni začalo hlavní líčení.

Devětapadesátiletou Zdeňku, která pracovala jako vedoucí školní jídelny, ubodal podle policie Ladislav Ubl devíti ranami ve spánku. Přijel za ní kolem třetí hodiny ráno domů. Poté utekl. Po několika hodinách ho policisté vypátrali.

„Slyšel jsem, že každý člověk udělá jednou v životě chybu. Já ji udělal 22. května. Byly to tři, maximálně čtyři sekundy života, kdy jsem...,“ nedokončil větu před soudem senior.

Se Zdeňkou se prý znal tři roky a měli spolu intimní vztah. „Mám partnerku, která věděla, že mám ještě další vztah. Dobře to ale nesnášela. Soužití se Zdeňkou bylo hodně impulzivní. Říkal jsem jí, ať si najde zdravého chlapa, ale tvrdila, že potřebuje takového, jako jsem já,“ vyprávěl soudci senior, který měl rakovinu prostaty.

V osudnou noc údajně nemohl spát, protože si vzal léky, a tak sedl do auta a jel za Zdeňkou. „Jezdil jsem za ní takhle v noci jednou až dvakrát za týden. Nevadilo jí to. Zeptala se mě, jestli mám kudličku, to byl takový útočný nůž. Ona byla taková hravá. Tak jsem kudličku vyndal, měl jsem ji v kapse. Prohlížela si ji a pak mi ji vrátila zpátky,“ vzpomínal obžalovaný muž, který u soudu tvrdil, že žena v osudnou noc nespala.

Z vraždy starší ženy na Rokycansku policisté obvinili jejího partnera

A pak se podle něj stalo to, co se stát nemělo. „Říkala mi, bodni si, bodni si, říkala mi srabíku, to byly takové naše fóry. Byl jsem náladovej po práškách, co jsem si vzal na rakovinu, a najednou se mi zatmělo před očima a bodnul jsem ji. Nečekal jsem to, ani ona. V ten moment jsem si uvědomil, co jsem udělal. Nechtěl jsem, aby trpěla. Vzpomněl jsem si, co nás učili na vojně, že nám namalovali, kam máme bodnout, a tak jsem bodal dál. Říkal jsem jí promiň, Zdeni,“ popisoval tragické chvíle.

Zcela rozdílně vypovídali o vztahu zemřelé Zdeňky s Ladislavem Ublem její dva synové. Podle nich jejich matka neměla ráda žádné zbraně, nechtěla, aby si kluci hráli s noži, nikdy nestřílela ani ze vzduchovky.

Bála se ho, řekli synové zavražděné ženy

Prvnímu synovi si žena postěžovala, že ji obžalovaný neustále kontroluje, i v noci. „Snažil jsem se jí poslední půl rok před smrtí pomoci. Říkal jsem jí, že jestli se ho bojí, že jí pomůžu, že to nějak vyřešíme. Odmítala pomoc s tím, že by to bylo ještě horší. V té době strašně zestárla, přestala o sebe dbát. Kdykoliv Ubl zavolal a něco chtěl, ze strachu to udělala. Dnes jednoznačně vím, že to bylo ze strachu,“ vypověděl u soudu první ze synů.

Také podle druhého syna tahal senior z jejich matky jen peníze a využíval ji. „Držel ji jako otroka, nesměla nic. Každých deset minut jí volal, kontroloval ji na každém kroku, nesměla mezi lidi, přišla o kamarádky, neměla ani na holiče. Všechny peníze šly do něj. Říkala mi, že se s ním nemůže rozejít, protože by ji zabil. Byl jsem z toho v šoku, když mi to řekla, ale pořád mě prosila, abych s tím nic nedělal,“ vzpomínal druhý ze synů.

Pozůstalí požadují jako náhradu nemajetkové újmy částku kolem 3,5 milionu korun.

Již mrtvou ženu nalezli rodinní příslušníci 22. května poté, co nepřišla ráno do práce, což bylo pro ni neobvyklé, a začali ji proto hledat. Podle předběžné pitevní zprávy ani při rychlé pomoci zdravotnické služby neměla šanci přežít. Bodné rány směřovaly do horní části hrudníku, žena vykrvácela.

Důvodem vraždy byly podle kriminalistů partnerské neshody. Žena se s mužem chtěla rozejít. Dvojice spolu ve společné domácnosti už nežila. Pachatel si nůž do domu přinesl a pak ho také odnesl a zahodil do rybníku. Tam ho také potápěči našli.

24. května 2023

Autoři: ,