Hasiči v Plzni bojovali s požárem skladu potravin. Odhad škody je 20 milionů

  18:02,  aktualizováno  18:48
Na okraji Plzně u Rokycanské třídy hořel sklad potravin. Požár byl zlikvidován po 18. hodině. Kvůli zasahujícím vozům hasičů byly pro dopravu uzavřené jízdní pruhy směrem od centra k nákupnímu centru Tesco. Provoz už je nyní obnoven.

V hořícím objektu nebyli žádní lidé. Požár vznikl po 14. hodině ve skladu potravin na Rokycanské třídě u obchodu s nápoji Peal. 

Poplach byl vyhlášen devíti jednotkám hasičů. Jejich zásah si vyžádal omezení dopravy na rušné výpadovce z Plzně směrem na Prahu, informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

V 16:10 hasiči požár lokalizovali a těsně po 18:00 zlikvidovali. Způsobenou škodu hasiči předběžně odhadli na 20 milionů korun, uvedl Poncar.

V objektu prohořela střecha. V sousedství je obchod s automobily i čerpací stanice pohonných hmot.

Hasiči nasadili do zásahu dva kusy výškové techniky, na střechu budovy použili k hašení speciální hasicí přístroj Cobra, který dokáže vodním paprskem proříznout různé materiály, rozprašuje vodu a vytváří vodní mlhu. Uvnitř budovy hasili dvěma proudy vody.

Doprava na Rokycanské třídě byla ve směru z Plzně svedena do protisměru, provoz řídily policejní hlídky. Plzeňské městské dopravní podniky vypnuly v místě nasazení hasičské techniky trolejové vedení.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,