Mladá řidička, která najela na muže s obuškem, jednala v nutné obraně

  15:56
Plzeňští policisté obvinili z výtržnictví dva muže, kteří v polovině dubna zablokovali cestu řidičce a vyběhli z auta za ní. Žena, která pak najela na jednoho z nich a ujela po cyklostezce, jednala v nutné obraně. Za svůj skutek proto stíhána nebude.

Řidička najela na muže, který na ní vyběhl z jiného auta a v ruce držel teleskopický obušek. | foto: Krimi Plzeň

Žena, která na muže s teleskopickým obuškem najela , se ničeho nedopustila. „Jednala v nutné obraně,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Vyšetřování tohoto činu proto policisté odložili.

Dvěma mužům, kteří vyběhli z auta a na vozidlo s řidičkou zaútočili, policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví spáchaného ve formě spolupachatelství. 

„Oběma mužům ve věku 28 a 26 let hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodala mluvčí.  

Incident se odehrál večer v Plzni na Borech nedaleko obchodního centra Luna. Jednadvacetiletá žena vyjížděla z parkoviště, když jí náhle zablokoval cestu vůz značky Hyundai.

Z něj vyskočili dva spolujezdci a běželi k jejímu autu. Muž, který vyskočil ze zadních dveří, držel v ruce teleskopický obušek.

Vystrašená žena začala ihned couvat, poté se rozjela dopředu, najela na chodník a následně na osmadvacetiletého útočníka s obuškem. Při střetu se mu nic nestalo.

Žena zastavila, až když byla v bezpečné vzdálenosti od obou útočníků. Zavolala na policii a vše nahlásila. Muž s obuškem je její bývalý přítel a za vším byla pravděpodobně nenávist mezi nimi.

Na řidičku vyběhli muži s obuškem, jednoho srazila (12. 4. 2021)


Autor: