Senior vjel na D5 do protisměru, naboural auto se ženou a dítětem

  10:38
Fatálního omylu se dopustil pětasedmdesátiletý řidič, který v pátek večer najel na exitu dálnice D5 Nová Hospoda do protisměru. O chvíli později způsobil na 129. kilometru vážnou nehodu, když naboural do vozu, v němž cestovala žena s nezletilou dívkou.

Pětasedmdesátiletý řidič vjel na D5 do protisměru a způsobil nehodu. (17. listopadu 2023) | foto: Policie ČR

„Včerejšího dne před 19.hodinou jsme na linku 158 přijali hned několik oznámení o vozidle, které jede v protisměru na dálnici D5 ve směru na Prahu. Bohužel během chvíle se oznámení potvrdila, neboť na 129.km dálnice D5 došlo k dopravní nehodě,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Řidič ujel zhruba kilometr, načež způsobil závažnou kolizi.

„Pětasedmdesátiletý řidič s vozidlem Land Cruiser nerespektoval dopravní značení a na exitu Nová Hospoda vjel na dálnici v protisměru. Řidič jel v levém jízdním pruhu a střetl se s vozidlem Land Rover, které řídila pětačtyřicetiletá řidička, s kterou ve vozidle cestovala nezletilá spolujezdkyně,“ dodala Červenková.

Land Rover skončil vlivem nárazu mimo dálnici v travnatém svahu. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Všechny pasažéry záchranáři převezli do nemocnice. Policisté u viníka nehody vyloučili pití alkoholu i požití drog před jízdou. Událost prošetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz


Autoři: ,