Řidič při rallye neodhadl zatáčku, vůz proletěl plotem a zdemoloval skleník

  13:38
Kuriózní nehoda se stala během automobilové soutěže v Líšťanech na Plzeňsku. Řidič tam vyjel ze silnice, projel plotem a zdemoloval skleník.

Jedna z posádek Lak Racing Rallye Plzeň skončila o víkendu ve skleníku. Řidič zřejmě špatně odhadl zatáčku, vyjel ze silnice a prorazil dřevěný plot. | foto: Krimi Plzeň

Nehoda se stala v sobotu odpoledne v Třebobuzi, což je část obce Líšťany na Plzeňsku.

Podle pořadatelů tam řidič vozu Peugeot 208 R2 RC4 II zřejmě špatně odhadl zatáčku, nedobrzdil a po vyjetí ze silnice projel dřevěným plotem na pozemek domu, kde s vozem skončil přímo uprostřed skleníku.

„V sobotu bylo velké horko, místy byl asfalt úplně měkký. Po závodech, když jsme kontrolovali trať, jsme si mysleli, že na určitých místech je vylitý olej nebo nafta. Ale ukázalo se, že je to úplně roztátý asfalt,“ uvažoval nad možnou příčinou kolize během osmnáctého ročníku Lak Racing Rallye Plzeň jeho pořadatel z Auto rallye klubu Plzeň v AČR Jiří Hasman.

Na Plzeňsku u Seče se srazila auta, jeden řidič zemřel. Havarovalo se i jinde

Ve skleníku v té době nikdo nebyl. Oba závodníky na místě vyšetřili zdravotníci ze zdravotního dozoru pořadatelů a jednoho z nich preventivně převezli do nemocnice.

„Posádka startovní číslo 42 byla ošetřena zdravotníky ze sanitky připravené u startu rychlostní zkoušky a následně byl spolujezdec transportován do nemocnice na pozorování z důvodu stresové situace po nárazu do skleníku,“ dodal Hasman.

Organizátoři se ještě v sobotu spojili s majitelem plotu a skleníku a řeší s ním vzniklou škodu. Událost policie nevyšetřuje, protože se stala během závodů na uzavřeném okruhu, a nejde tedy o dopravní nehodu v běžném provozu.

5. listopadu 2023