Uzavřená dálnice a PIT manévr. Policisté pronásledovali zdrogovaného řidiče

  10:54
V pátek odpoledne pronásledovali policisté Plzní a následně na dálnici D5 řidiče pod vlivem drog a se zákazem řízení. Svou jízdou muž ohrožoval ostatní, k jeho zastavení použili PIT manévr a lokálně uzavřeli část dálnice směrem na Rozvadov.

V pátek odpoledne pronásledovali policisté na Plzeňsku řidiče pod vlivem drog. (17. září 2021) | foto: Policie ČR- KŘP Plzeňského kraje

„V pátek v odpoledních hodinách stavěla hlídka dopravních policistů plzeňského městského ředitelství v ulici U Dráhy osobní vozidlo značky Audi, jehož řidič na znamení dané k zastavení vozidla nereagoval a začal hlídce vysokou rychlostí ujíždět směrem k dálnici D5,“ řekla krajská mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Manévr PIT

Policejní auto s kovovými rámy na přední části narazí do zadní části pronásledovaného vozu, který otočí a zastaví. 

Policisté předvádějí na hradeckém letišti zastavení ujíždějícího řidiče pomocí ocelového rámu na autě. (18. 6. 2021)

Policisté se dali do jeho pronásledování, měli při tom zapnutá zvuková a výstražná zařízení a světelný nápis STOP. Muž svou nebezpečnou jízdou ohrožoval okolí a na výzvu k zastavení nereagoval, naopak pokračoval vysokou rychlostí v jízdě. 

Do jeho pronásledování se zapojily i další hlídky. „Policisté při tom za pomoci speciálně upraveného služebního vozidla s rámem použili PIT manévr. Při zákroku proti vozidlu použili i služební zbraň,“ uvedla Jiroušková. 

Policisté na 101,5 kilometru dálnice D5 směrem na Rozvadov u obce Hněvnice udělali lokální uzávěru. Na dopadení 34letého řidiče se podíleli policisté z Dálničního oddělení Ostrov u Stříbra, obvodního oddělení Nýřany, obvodního oddělení Stod a na místě byl i policejní psovod se služebním psem. 

„Provedeným testem zjistili, že muž řídil vozidlo pod vlivem omamných a psychotropních látek. Následnou lustrací se ukázalo, že má vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Jednáním řidiče se nyní zabývají kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov,“ dodala Jiroušková.

Autor: