Pirát se pověsil za sanitku, přejíždění přes dvojitou čáru ho přijde draho

  13:34
Řidič, který na začátku září pronásledoval na Klatovsku houkající a blikající sanitku vezoucí pacienta do nemocnice, se sám přihlásil na policii. Jeho riskantní jízdu, při níž jednou předjížděl přes dvojitou plnou čáru, se bude řešit jako dopravní přestupek.

Na záznamu točeném přes zadní sklo záchranářského auta je vidět, že když záchranářské auto objíždí jinou převozovou sanitku, která jí uhýbá na krajnici, předjíždí ji i škodovka a je při manévru levými koly v protisměru za dvojitou plnou čárou. | foto: ZZS Plzeňského kraje

Policejní mluvčí Dana Ladmanová potvrdila, že se motorista sám přihlásil na dopravním inspektorátu v Klatovech.

„Je to šestačtyřicetiletý muž z Klatovska,“ doplnila Ladmanová s tím, že řidič se podle záznamu pořízeného ze záchranářského auta dopustil nedovoleného předjíždění.

„Věc jsme postoupili na přestupkovou komisi Městského úřadu v Klatovech,“ uzavřela mluvčí.

Podle ní muž dostane sedm bodů do karty řidiče a také zákaz řízení motorových vozidel na dobu od šesti měsíců do jednoho roku. Hrozí mu také pokuta od pěti do 10 tisíc korun.

Jestli se šofér dopustil i dalšího přestupku, a to překročení rychlosti, nebylo prokázáno.

Řidič škodovky se za blikající a houkající sanitkou držel několik kilometrů. Převozový vůz přepravoval pacienta ze Sušice do nemocnice v Klatovech.

Na záznamu, který natočil zdravotník přes zadní sklo sanitky,  je vidět, že když záchranářské auto objíždí jinou převozovou sanitku, která jí uhýbá na krajnici, předjíždí ji i škodovka. Při tomto manévru byl osobní vůz levými koly v protisměru za dvojitou plnou čárou. Záznam vznikl u Kocourova, kde vozidla sjíždějí z kopce zvaného Bukovák.

Nedaleko od místa, ze kterého je záznam, loni v listopadu při dopravní nehodě zahynuli dva lidé.

Martin Brejcha z krajské záchranné služby řekl, že s podobně bezohlednými řidiči se posádky setkávají téměř denně a je to podle něj vyslovený hazard.

Stejného názoru je i Václav Ircing z BESIPu. „Řidič se přejetím dvojité plné čáry dopustil hrubého přestupku. Kromě toho se pověsil těsně za sanitku, nedodržoval bezpečnou vzdálenost. Naštěstí nenastala situace, kdy by sanita musela rychle zabrzdit a nedošlo tak ke srážce. Byla to ale naprosto bezohledná jízda,“ říká Ircing a dodává, že agresivita na silnicích velmi narůstá.

Pirát se pověsil za sanitku (4. 9. 2019)

Autor: