Požár zničil hospodářskou část domu na Klatovsku, škoda je dva miliony

  13:28
Rozsáhlý požár zachvátil v noci na dnešek rodinný dům v Rozsedlech na Klatovsku. Plameny zcela zničily jeho hospodářskou část. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na dva miliony korun.

K požáru vyjelo 11 hasičských jednotek těsně před půlnocí. Plameny zasáhly hospodářskou část rodinného domu. Protože šlo o rozsáhlý požár, počet jednotek se později navýšil na 16.

„Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Dvě osoby jsme vyvedli z obývané části domu a jedna vyšla sama. Všechny prohlédla záchranná služba,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Všichni tři lidé se zranili jen lehce.

Plameny hospodářskou část objektu zcela zničily a oheň přeskočil i na zhruba třetinu střechy obývané části domu.

„Hasiči rozebírali střešní krytinu a vyhledávali skrytá ohniska. Požár se povedlo dostat pod kontrolu ve 3.45 hodin,“ doplnil Poncar s tím, že do místností se oheň nedostal.

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun. Příčinu požáru objasní až další vyšetřování.

Hasiči po dohašení zůstali ještě na místě a vyváželi materiál rozebrané části střechy pomocí nakladače do kontejneru. „Techniku a kontejner zajistil starosta Žihobce, pod který Rozsedly patří,“ vysvětlil mluvčí.

Oheň zachvátil hospodářskou část domu v obci Rozsedly.

Oheň zachvátil hospodářskou část domu v obci Rozsedly.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: