Na dálnici D5 vzplál kamion převážející karton, doprava několik hodin stála

  9:44
Kvůli požáru kamionu převážejícího karton byla v pátek ráno na několik hodin uzavřena dálnice D5 ve směru z Plzně na Prahu u Rokycan. Plameny se postupně rozšířily na celé vozidlo a zcela ho zničily.

Kamion začal hořel ve tři hodiny ráno na 51. kilometru dálnice mezi Holoubkovem a Mýtem. I když se hasičům podařilo oheň dostat pod kontrolu za necelých dvacet minut od příjezdu první jednotky na místo, plameny vůz zcela zničily.

„Kamion převážel karton, který jsme postupně ručně vyskladňovali a prohašovali. Požár vznikl na tahači a postupně se rozšířil. Co bylo jeho příčinou, je v šetření,“ řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Výše škody přesáhne milion korun. O kolik či kolikrát, zatím hasiči nevědí. Ti museli na místo požáru kvůli nízkým teplotám povolat silničáře se sypačem.

Silnice byla zcela uzavřena a v místě se tvořily kolony. Policisté dopravu odkláněli na služební exit 57 Svojkovice na silnici 605. Postupně byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem, před osmou hodinou byla dálnice průjezdná už bez omezení.

Autor: