Autobus začal za jízdy hořet. Lidé stihli vystoupit, na silnici vytekla nafta

  15:46
K požáru autobusu vyjeli v úterý dopoledne hasiči v Plzni ve Skvrňanech. Nikomu z cestujících se nic nestalo, lidé stačili z autobusu včas vystoupit. Požár ale poškodil hlavní přívod paliva a na silnici uniklo velké množství nafty. Příčinou požáru, který způsobil škodu za 800 tisíc korun, je technická závada.

Požár autobusu v Plzni na Skvrňanech napáchal škodu za 800 tisíc korun. (9. července 2024) | foto: HZS Plzeňského kraje

Autobus linky číslo 41 Plzeňských městských dopravních podniků začal hořet v ulici Křimická krátce po desáté hodině dopoledne.

Řidič si plamenů v motorové části všiml včas, zastavil a všichni ze 20 cestujících z něj včas vystoupili.

„Vlivem požáru přehořel hlavní přívod paliva a došlo k masivnímu úniku nafty. Ten hasiči zastavili a již uniklé provozní kapaliny museli likvidovat velkým množstvím posypu na ropné produkty, který zajistila Správa a údržba silnic,“ popsal zásah profesionálních hasičů z Plzně-středu a z Košutky jejich mluvčí Michal Holeček.

Na místo následně zamířila speciální technika z centrální hasičské stanice na Košutce, a to smykový nakladač Bobcat, který měl s sebou zametací kartáč pro úklid naftou nasyceného posypu.

Odtah autobusu si dopravní podniky zajistily samy. Vyšetřovatel vyčíslil vzniklou škodu na 800 tisíc korun. Jako příčinu vzniku požáru uvedl technickou závadu.

26. ledna 2024

Autor: