Pošťák zastavil v zákazu a hádal se se strážníky, na jednoho pak najížděl

  9:50
Policisté stíhají doručovatele České pošty, který se letos v dubnu dostal do konfliktu se strážníky v Nýrsku na Klatovsku. Ti mu chtěli dát pokutu za to, že odstavil dodávku v zákazu zastavení. Šofér ale odmítal předložit doklady a do jednoho ze strážníků pak najížděl. Pošťákovi hrozí až šestileté vězení.

„Případ si převzali klatovští kriminalisté, kteří třicetiletému muži z Klatovska sdělili obvinění pro přečin násilí proti úřední osobě za použití násilí v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby,“ potvrdil MF DNES policejní mluvčí Michal Schön.

Řidiči hrozí vyšší trest s ohledem na to, že své auto použil vůči strážníkovi jako zbraň.

Incident se odehrál v dubnu. Podle serveru Novinky.cz pošťák zastavil u krajnice v ulici Náměstí na místě, kde je značka zákaz zastavení. Vystoupil z vozu a začal roznášet balíčky do tamních prodejen. Po příjezdu hlídky městské policie, která s ním chtěla přestupek řešit, se vůči ní choval vulgárně a odmítal na opakované výzvy předložit doklady.

Šofér trestaný za vraždu najížděl do pracovníků řídících provoz na silnici

Když chtěl z místa následně odjet, jeden ze strážníků mu zastoupil cestu a křikl na něj, aby jménem zákona vypnul motor a vystoupil ven. Pošťák se ale nakonec rozjel a strážníka posunul asi o metr. K dodávce se pak rozběhl druhý člen hlídky, otevřel dveře a začal na řidiče křičet, aby zůstal stát. To se také nakonec stalo a na místo byla přivolána státní policie.

Obviněný muž strážníkům vysvětloval, že tam stál jen chvilku a že nemá kde jinde zastavit. Argumentoval tím, že to takhle dělají všichni jeho kolegové a policie jim to toleruje.

Doklady strážníkům odmítl dát, protože podle svých slov nic špatného neudělal. Protože prý spěchal, nasedl do auta a chtěl odjet. Zařadil jedničku a popojel jen o pár centimetrů dopředu. Bylo to prý jen demonstrativně, aby strážník pochopil, že chce odjet. Pak si prý uvědomil, že to, co dělá, je blbost. Proto také nakonec zastavil.

21. července 2021