Halloweenská figurína v kontejneru vyděsila Plzeňanku. Myslela, že to je mrtvola

  13:34
Nervy drásající chvilky prožila žena z Plzně, která našla v kontejneru na plastový odpad předmět připomínající mrtvolu v černém plastovém pytli. Vyděšená žena na místo přivolala strážníky.

Kdo by v tom mrtvolu zabalenou v igelitu neviděl? Plzeňan proto raději zavolal městské strážníky. | foto: Městská policie Plzeň

„Ne, to není ono,“ glosovali sami strážníci na Facebooku svůj výjezd k bizarnímu obsahu kontejneru.

Vyděšená Plzeňanka ze čtvrti Bory se na strážníky obrátila minulý týden. „Chválíme, že myslíte na životní prostředí a třídíte. Ale! Slabší povahy, senioři a kardiaci - ti všichni jsou ohroženými skupinami a při takovém nálezu mohou být, řekněme, mírně nervózní,“ komentovali dále strážníci.

Vzápětí dodali, že po ohledání předmětu zabaleného v černém plastovém pytli a přelepeného páskou, zjistili, že jde o figurínu, kterou si někdo vyrobil na halloweenskou oslavu.

Plzeňany příspěvek strážníků na sociální síti pobavil a začali na něj reagovat: „Chceš-li náběh na mrtvici, otevři si popelnici.“ Nebo: „To je jen tchyně, náhodou tvrdě usnula a já už léta říkám, že patří do starého železa ...ale byl jen papír, plasty, sklo.“

Strážníci ještě upozornili, že v posledních dnech se více zaměřují na odhalování černých skládek po městě a ukládání odpadu mimo nádoby. „Takže podobných nálezů máme na kontě už pěknou řádku,“ uzavírají s úsměvem.

Autor: