Ozbrojenci vtrhli do domu a svázali podnikatele s rodinou, zřejmě šlo o mstu

  9:46,  aktualizováno  15:08
Policisté z Česka i Německa pátrají na Domažlicku po ozbrojencích, kteří v noci na dnešek přepadli a spoutali několik lidí v domě ve Filipově Hoře u Tlumačova. Majitelem domu má být německý podnikatel, který v Česku provozuje night club. „Pracuje se s verzí, že mohlo jít o mstu a vyřizování účtů,“ řekl MF DNES zdroj blízký vyšetřování.

Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek, které po neznámých pachatelích začaly pátrat.

„Přivolán byl také policejní psovod se služebním psem, do akce jsme nasadili i vrtulník,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dagmar Brožová. Českým kolegům v pátrání pomáhají také němečtí policisté.

„Vyvíjíme maximální úsilí, abychom podezřelé muže zadrželi. V současné době provádíme úkony trestního řízení, nebudeme proto poskytovat bližší informace. Jakmile to bude možné, další informace sdělíme,“ uzavřela prozatím mluvčí.

Podle zjištění MF DNES přepadení lidé vyvázli bez zranění, ale pachatelé je okradli. „O ničem nevím. Že se něco stalo, jsem si přečetl až v médiích,“ řekl v krátkosti místostarosta Tlumačova Josef Hruška. Naznačil, že událost se zřejmě stala v blízké vesnici, která pod Tlumačov spadá, a to ve Filipově Hoře.

Podle místních v domě žije německý podnikatel

V malé vesničce je jen několik nemovitostí. Dům, kde lupiči přepadli muže s jeho rodinou, stojí desítky metrů od nejbližšího stavení. Sklo na vchodových dveří u kliky je rozbité.

Lupiči vnikli do domu Johanna G, německého občana původem z městečka Kötzting vzdáleného deset kilometrů od hranic. Ten v Česku od roku 2003 podniká a provozuje přes svou firmu night club ve Folmavě.

„Jsou to thajské masáže, ne night club. Žádný sex,“ řekla lámanou angličtinou žena, která zvedla jeden z telefonů propojený na tento noční klub. Na cedulích je přitom jasná nabídka: strip show, koupele, tanečnice na stole.

„Pracuje se s verzí, že mohlo jít o mstu a vyřizování účtů. Lupiči přišli ve falešných kombinézách policie, na hlavě měli kukly,“ řekl zdroj MF DNES blízký vyšetřování.

Je tedy velmi pravděpodobné, že si dům Johanna a jeho rodiny nevyhlédli lupiči náhodou.

V pátek kolem poledne, když na místo dorazil redaktor iDNES.cz, ve vesnici téměř nikdo nebyl. Dva místní občané potvrdili, že v domě žije podnikatel z Německa, který provozuje noční kluby „Večer tu létaly policejní vrtulníky, ale jinak jsem si ničeho nevšiml,“ vzpomínal jeden z mužů, na kterého redaktor narazil.

„Záchranná služba k události nevyjížděla,“ potvrdila redakci iDNES.cz mluvčí záchranky Mária Svobodová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: , ,