Muž chtěl zabít svou partnerku, střelil i sebe. Ráno zemřel v nemocnici

  22:54,  aktualizováno  30. dubna 11:37
V pátek večer zasahovala policie ve Vochově na severním Plzeňsku. Muž chtěl zastřelit svou partnerku a zbraň pak obrátil proti sobě. Oba skončili v kritickém stavu a z místa je odvezla záchranka. V sobotu ráno muž zemřel. Incidentu v domě měla navíc přihlížet přihlížet jejich dcera.

Policisté na severním Plzeňsku zasahovali u pokusu o vraždu a sebevraždu. (29. dubna 2022) | foto: Policie ČR

Muž, který se v pátek večer ve Vochově na Plzeňsku pokusil zastřelit svou partnerku a poté zbraň obrátil proti sobě, v sobotu ráno zraněním podlehl. iDNES.cz to potvrdila administrátorka Fakultní nemocnice Plzeň Alena Dvořáková. Policejní mluvčí Veronika Hokrová později tuto informaci redakci iDNES.cz potvrdila.

Podle Dvořákové těžce zraněná žena prodělala operaci a je stále hospitalizovaná v nemocnici. „Ke stavu druhé zraněné osoby mi nepřísluší se vyjadřovat,“ řekla Hokrová.

Událost se stala po 20. hodině v rodinném domě na okraji obce. Mluvčí Hokrová uvedla, že šlo o násilný trestný čin, při němž byly zraněny dvě osoby.„Vše prozatím nasvědčuje tomu, že události předcházely domácí neshody. Při násilném trestném činu byla použita střelná zbraň, kterou jsme zajistili k další expertize,“ řekla Hokrová.

V sobotu dopoledne krajští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestneho činu vraždy ve stádiu pokusu a dalšími okolnostmi se nadále intenzivně zabývají.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.