V obchodě se válela peněženka se 410 tisíci. Poctivý nálezce ji odevzdal

  15:40
O velkém štěstí může hovořit majitel peněženky, kterou nechal ležet v obchodě v Plané na Tachovsku mezi regály. Když ji náhodou našel jiný zákazník a odevzdal vedoucí prodejny, zjistilo se, že v ní je více než 400 tisíc korun.

Poctivý nálezce našel v regále v obchodě ´naditou´ peněženku. Neváhal a odevzdal ji, bylo v ní přes 400 tisíc korun. | foto: Policie ČR

Dobrý člověk ještě žije – tak okomentovala policie případ se šťastným koncem, který se stal 2. listopadu v prodejně v ulici Sadová.

„Vedoucí obchodu se na nás obrátila v odpoledních hodinách a operační důstojník okamžitě do prodejny vyslal hlídku policistů z tamního obvodního oddělení,“ uvedla policie na sociálních sítích.

Podle vedoucí jí dal peněženku zákazník, který ji našel u regálu s energy drinky. Ale protože uvnitř nebyly žádné doklady, žena zavolala na linku 158.

Hlídka na místě přepočítala obnos a dostala se na celkovou sumu 410 959 korun. „V peněžence se nacházely další drobné věci jako vizitky a zákaznické karty,“ upozornili policisté.

Šťastný majitel si pak díky poctivému nálezci i vedoucí prodejny mohl převzít svoji ztracenou věc na obvodním oddělení.

Poctivý obchodník v Ostrově na Karlovarsku vrátil ztracenou tisícovku (18. srpna 2023):

18. srpna 2023

Autor: