VIDEO: Desítky stepařů v Plzni předvedly svoji show, lákají na festival

  9:18
Nečekaná podívaná se v pátek odpoledne naskytla lidem na náměstí Republiky v Plzni. Více než stovka tanečníků tady pod širým nebem předvedla své umění. Vystoupení bylo součástí šestého ročníku Plzeňského festivalu stepu.

Kolemjdoucí tak byli svědky takzvaného flash mobu, tedy akce, při níž se v předem určený čas na smluveném místě sejde více lidí spojených společnou myšlenkou. V tomto případě předvedli stepařskou show na skladbu The Greatest Show.

Fotogalerie

„Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už loni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou bude mít každý stepař, tu můžeme naši skladbu předvést,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje. 

Akce, která nabízí to nejlepší ze současného stepu, trvá celý víkend. Vrcholem ale bude sobotní Galavečer v Měšťanské besedě za účasti českých i mezinárodních hvězd.

V programu se vystřídají choreografie domácího Step by Step studia s vystoupeními hostů, mezi něž patří studia TS Andrea Praha, Avalanche Hradec Králové, TIP TAP Varšava, Shuffles Plzeň nebo Dance EB Říčany. 

Jednou z hlavních zahraničních hvězd bude herečka, tanečnice a hudebnice Chris Matallo z Brazílie. „Velmi nás těší, že si náš festival postupně získává dobré jméno i v zahraničí. Jsme rádi, že se nám do Plzně podařilo pozvat tuto vynikající umělkyni, která step velmi originálně spojuje s hrou na saxofon,“ říká Kamila Borovská.

Na západ Čech zamíří také Španěl Ruben Sanchez, Kira von Kayser z Německa nebo ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh.

Tanečník a držitel stříbrné medaile z mistrovství světa také povede stepařský workshop pro veřejnost, na který mohou přijít všichni, kdo si chtějí stepování vyzkoušet.

Workshop se koná dnes ve 13 hodin ve Studiu v areálu Depo2015. Vstup na něj je zdarma a na místě budou k zapůjčení stepařské boty.