Dva opilí hosté zbili pracovníka ostrahy hotelu Slovan v Plzni

  15:22
Dva opilí hosté zbili v noci na sobotu pracovníka ostrahy hotelu Slovan v Plzni. Podle dostupných informací útoku předcházela hádka, která se týkala toho, že muži dělali na chodbě hotelu hluk.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Podle policejní mluvčí Veroniky Hokrové se v hotelu krátce před půlnocí strhla hádka mezi dvěma muži a pracovníkem ostrahy. Konflikt pak přerostl ve fyzické napadení.

Podle zjištění iDNES.cz napadli muže z ostrahy dva opilí Slováci, kteří byli i s rodinami v hotelu ubytovaní.

Policisté oba násilníky zadrželi a převezli na protialkoholickou záchytnou stanici k vystřízlivění. Zraněného pracovníka hotelu odvezli záchranáři do nemocnice.

Bližší informace k případu Hokrová nesdělila s tím, že další okolnosti ještě policisté zjišťují.

Případ vyšetřují jako přestupek proti občanskému soužití. Posouzení události se ale ještě může změnit po vyslechnutí svědků a vyhodnocení kamerových záznamů.

Jak uvedl server krimi-plzen.cz, personál hotelu tvrdí, že Slováci dělali v noci na chodbě značný hluk a pracovník ostrahy je šel požádat, aby se uklidnili. Nejprve poslechli a odešli na pokoj. Dva z nich se ale později vrátili na recepci a začali si stěžovat. 

„Jeden z nich na recepční řval, že chce okamžitě vrátit peníze, protože prý nebyli písemně upozorněni, že se v hotelu vyskytují netopýři. Druhý mezitím zpoza jeho zad vyzývavě koukal na vrátného a poté se na něj bez varování vrhl, srazil ho na schody a bil ho pěstmi. Mlátil ho hlavně do hlavy, pak se přidal i ten druhý a ležícího muže bili oba. Je to starší pán, neměl vůbec šanci,“ popsal pro krimi-plzen.cz jeden ze zaměstnanců hotelu.