Kombajnista si dal marihuanu a nedokázal objet policií odstavené auto

  13:22
Do auta, které právě odstavili policisté mezi Ohučovem a Kvíčovicemi na Domažlicku kvůli rychlé jízdě v obci, naboural kombajn. Jeho řidič totiž nedokázal vůz objet a velmi záhy se ukázalo proč. Šofér zemědělského stroje byl totiž pod vlivem marihuany.

Kombajn vrazil na Domažlicku do stojícího osobního vozidla. | foto: PČR

„Šestatřicetiletý řidič samojízdného pracovního stroje tovární značky Claas Lexion 760 se nechoval ohleduplně a ukázněně, při objíždění vozidla tovární značky Hyundai Elantra. To stálo u pravého okraje komunikace z důvodu silniční kontroly pravou přední částí kombajnu narazil do jeho levé zadní části,“  popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Při kolizi nebyl nikdo zraněn.

Alkohol u řidičů vyloučila dechová zkouška. „U kombajnisty však reagoval pozitivně orientační test na drogy, a to konkrétně na marihuanu. Byl proto zajištěn a převezen do nemocnice na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči,“ dodala Brožová. 

Na kombajnu nevznikla žádná škoda, na vozidle Hyundai byla škoda vyčíslena na 5000 korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Autor: