Léto v Prazdroji láká na rock i filmové hity, zahájí jej Ready Kirken

  13:56
Devět koncertů tuzemských rockových kapel a čtyři filmová promítání jsou na programu letošního festivalu Léto v Prazdroji. Plzeňský pivovar jím tradičně zpestřuje svoji prázdninovou nabídku pro návštěvníky.

Pardubická kapela Ready Kirken s kytaristou Zdeňkem Ceralem (druhý zleva) | foto: archiv Ready Kirken

Areál plzeňského pivovaru ožije prvním koncertem 17. ročníku oblíbené série už dnes večer, kdy vystoupí známá česká kapela Ready Kirken.

Ta byla založena v roce 1996. Její současní členové jsou Michal Mráz (kytara, zpěv), Jiří Dračínský (baskytara), Mika Ronos (bicí) a zakládající člen Zdeněk Ceral (kytara). Kapela však v minulosti prošla značnými personálními změnami, členy byli například Michal Hrůza, Adam Jánošík, Roman Pleskot, Bronislav Bičan nebo Petr Lichtenberg.

Příští týden se fanouškům představí domácí osobnost. Hvězdou večera totiž bude skupina Burma Jones plzeňského frontmana Bohouše Josefa.

Koncerty začínají vždy od 19 hodin a milovníci muziky se mohou těšit také na rockové kapely, jako jsou například Extra Band revival, Oddysea, Brutus nebo Turbo. V punkovém stylu pak zahraje Zvlášňý škola, Kečup a také Vilém Čok.

Chybět nebudou filmové hity

„Život se vrací do normálu a náš pivovar už zase žije. V souladu s rozvolněním opatření, která byla zavedena kvůli koronaviru, jsme v červnu začali na nádvoří pivovaru pořádat promítání sportovních zápasů, uspořádali jsme také několik kulturních akcí. A lidi si k nám, často i přes ne úplně dobré počasí, našli cestu, dali si pivo, potkali se s přáteli a užili si krásný večer. Během léta bude těch krásných večerů ještě víc, stejně jako v minulých letech nabídneme hudbu i skvělé filmy,“ říká manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje Rudolf Šlehofer.

Samozřejmostí v průběhu všech akcí jsou zvýšená hygienická i bezpečnostní opatření, pro návštěvníky budou k dispozici například bezdotykové zásobníky s dezinfekcí. 

Filmovým večerům budou vyhrazeny srpnové pátky, promítat se bude pod širým nebem u Formanky, ve které právě finišuje náročná rekonstrukce. Festival odstartuje 7. srpna jedním z nejlepších tuzemských snímků posledních měsíců – Vlastníky režiséra Jiřího Havelky. 

Týden poté následuje zatím poslední dílo kultovního režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Promítání začínají vždy ve 21.30 hodin. 

Větší hudební festivaly se kvůli omezením v plném rozsahu neuskuteční. To se týká například akcí jako jsou Metalfest, Pekelný ostrov nebo Basinfirefest. 

Menší akce se ale pořadatelé většinou rozhodli uskutečnit. To platí právě i o festivalu Léto s Prazdrojem.