Chlapec spadl do septiku. Zachránila ho pohotová matka

  15:58
V Číčově na Plzeňsku spadl malý tříletý chlapec při hře do septiku. Život mu zachránila pohotová reakce matky, která dítě ze žumpy vytáhl.

ilustrační snímek | foto: HZS JMK

„Chlapec neutrpěl žádná zranění, byl jen potřísněn odpadem. Odvezli jsme jej k observaci do plzeňské fakultní nemocnice. Vytažený ven byl už před příjezdem záchranářů,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.

Podobné jímky bývají plné toxických látek. Matka svého syna ale vytáhla dřív, než mu některá z nich mohla způsobit újmu na zdraví.

Podle serveru Krimi Plzeň si žena lehla na okraj šachty a předklonila se, takže se jí chlapec, který do žumpy naštěstí spadl nohama napřed a byl při vědomí, zvládl chytit za ruce a jí se ho podařilo vytáhnout.

Případem se zabývají i policisté. „V úterý okolo 16. hodiny spadl nezletilý chlapec do septiku s odpadní vodou na zahradě jednoho z domů na jižním Plzeňsku. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Policisté pokračují v prověřování celého případu,“ řekla iDNES.cz policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

Autor: