Motorkář, který způsobil nehodu a napadl záchranáře, skončil ve vězení

  14:36
Policisté obvinili z několika přečinů a pokusu o ublížení na zdraví dvaatřicetiletého motorkáře, který o víkendu na Plzeňsku způsobil nehodu. Kromě toho, že nesmí řídit, napadl také záchranáře a policisté u něj našli drogy. Motorkář rovnou putoval do vězení, kde si odpyká trest za předchozí trestnou činnost.

Motorkář, který v sobotu způsobil vážnou nehodou na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary u Nové Hospody, skončil ve vězení. Za minulý prohřešek. Teď ho policisté obvinili z několika přečinů i pokusu o ublížení na zdraví. | foto: HZS Plzeňského kraje

Policisté muže obvinili z přechovávání omamné a psychotropních látky a jedu, z pokusu o ublížení na zdraví, výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Obviněný dvaatřicetiletý muž byl dnes dodán do výkonu trestu, ke kterému byl odsouzen za předchozí trestnou činnost,“ sdělila policejní mluvčí Iva Vršecká.

Motorkář způsobil v sobotu dopoledne na výpadovce z Plzně do Karlových Varů u Nové Hospody vážnou nehodu. Na motorce Kawasaki jel po vedlejší silnici od obce Čeminy. „Při vjíždění na hlavní komunikaci nedal přednost BMW, které jelo po hlavní od Karlových Varů, a došlo ke střetu. Následkem toho vjelo BMW do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím vozidlem Audi,“ popsala sobotní kolizi mluvčí.

Při nehodě dvou aut a motorky se zranilo sedm lidí, motorkář napadl záchranáře

Záchranáři ošetřili po nehodě několik lidí. „Z místa transportujeme tři mladé slečny se středně těžkými zraněními na emergency a urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Tři osoby s lehkým zraněním jsme ponechali po vyšetření a poučení na jejich žádost na místě, transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný,“ uvedla po nehodě za záchranáře Andrea Divišová.

V nemocnici skončil s lehkým zraněním také motorkář. Ten byl ale na zasahující posádku agresivní, vulgární a fyzicky napadl lékaře.

Během vyšetřování nehody policisté zjistili, že motorkář má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Navíc během převozu do nemocnice u něj našli dva sáčky s pervitinem.

Oba řidiči vozidel měli dechové zkoušky negativní.

Autor: