Policie na Rokycansku řeší smrt ženy, případ si převzala mordparta

  20:00
K mrtvému tělu ženy ve středním věku vyjížděli v pondělí odpoledne policisté na Rokycansko. Zranění na těle mrtvé nasvědčují tomu, že se nejedná o sebevraždu ani přirozenou smrt. Krajská policejní mluvčí Eva Červenková řekla, že policisté vyjížděli v pondělí odpoledne do menší obce.
Policejní auto - Ilustrační snímek.

Policejní auto - Ilustrační snímek. | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Na těle mrtvé osoby byly zjištěné známky cizího zavinění, proto si případ převzali krajští kriminalisté. S ohledem na probíhající trestní řízení zatím není možné zveřejnit bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Červenková.

Kriminalisté, technici i vyšetřovatelé pracují v Radnicích na Rokycansku na místě a zajišťují všechny stopy. Ze zjištění iDNES.cz vyplývá, že obětí je žena středních let. Jakým způsobem byla usmrcena, policie nechce komentovat, stejně tak zatím nechtějí prozradit, kde přesně bylo tělo nalezené a jestli mají podezření na možného pachatele. K přesnému zjištění příčiny smrti bude nařízena soudní pitva.

Nález zohaveného těla bez hlavy děsí Plzeň. Policie hledá sadistického vraha

V letošním roce v Plzeňském kraji policisté vyjížděli k sedmi vraždám nebo pokusům o ně. Případ z Rokycanska tak může být osmým. Za celý loňský rok policisté v kraji řešili 16 nejzávažnějších zločinů, 15 z nich objasnili.

První letošní mord se odehrál hned na Nový rok, kde smrtí jednoho z nich skončil spor dvou cizinců na ubytovně. Nejvíc pozornosti upoutalo torzo lidského těla, které se zachytilo v řece Berounce na okraji Plzně. Obětí byl muž původem ze Slovenska, který se podle všeho pohyboval mezi bezdomovci. V řece plavalo jeho tělo bez hlavy a genitálií.

V bytě v Plzni našli mrtvého cizince, před smrtí ho zřejmě někdo zbil

Zatím poslední případ řešili krajští kriminalisté o víkendu v Plzni. V sobotu večer skončila hádka partnerů nožem v břiše 34letého muže, kterého záchranáři převáželi do nemocnice s vážným zraněním. O sedm let mladší ženu policisté obvinili z pokusu o vraždu.

Autor: