Ani po roce se neví, kdo byl mrtvý muž nalezený na Valše. Měl jen tři zuby

  15:04
Kriminalisté sestavili několik možných portrétů muže, jehož neúplné ostatky se našly loni v květnu v lese v Plzni na Valše. Měl by to být běloch starší padesáti let. Podle zjištění vyšetřovatelů měl pouze tři zuby a malíček levé ruky ohnutý.

Kriminalisté sestavili několik možných podob muže, jehož tělo se našlo v plzeňské čtvrti Valcha. | foto: Policie ČR

Kriminalisté pátrají po totožnosti zemřelého už od loňského května, kdy se neúplné torzo těla našlo v lese v plzeňské čtvrti Valcha

Podle soudního znalce neznámý muž zemřel několik měsíců před nálezem těla, nejspíše koncem léta či začátkem podzimu roku 2019. 

Specialisté z Kriminalistického ústavu Praha sestavili s pomocí forenzní faciální rekonstrukce nalezené lebky několik možných portrétů mrtvého a žádají veřejnost o pomoc. 

„Jedná se o muže, bělocha, který měl drobnější postavu s jemnými rysy.  Vlasy měl lehce zvlněné, spíše tmavší o délce zhruba 30 až 35 mm,“ popsala policejní mluvčí Ivana Jelínková. 

Muž byl vysoký kolem 170 centimetrů a bylo mu přes padesát let. „Měl pouze tři zuby a malíček levé ruky ohnutý. DNA muže se neshoduje s žádnou pohřešovanou osobou,“ upozornila mluvčí. 

Pokud někdo z občanů muže na některém z portrétů pozná, měl by neprodleně informovat policii na lince 158. Jak muž zemřel, kriminalisté nadále zjišťují.

Autor: