K řidiči nastoupil cizí muž a útočil pěstmi, šofér mu dvakrát přejel nohy

  9:34
Policisté v Plzni vyšetřují incident, při kterém na ulici k řidiči do auta nastoupil neznámý muž a zaútočil na něj pěstmi. Po chvíli vystoupil a šoféra začal kopat. Napadenému se po chvíli podařilo nastartovat a rozjet se. Útočníkovi přitom dvakrát přejel nohy. Policie nyní hledá svědky události.

ilustrační snímek | foto: Karel Pešek, MAFRA

Incident se odehrál minulé pondělí před půl čtvrtou odpoledne. Pro policii zatím neznámý řidič stál se Škodou Fabia v Prokopově ulici a měl zapnutá oranžová výstražná světla.

„Z dosud nezjištěné příčiny vběhl z chodníku do auta muž a fyzicky napadl řidiče. Vše viděl svědek, který se snažil agresora z vozu vytáhnout, ale bez úspěchu. Přivolal proto na pomoc policisty,“ popsala událost plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Po chvíli agresor z vozu vystoupil. Tím ale jeho útoky neskončily. Držel se dveří u spolujezdce a přitom do řidiče kopal. Šoférovi se po chvíli podařilo vozidlo nastartovat, zařadil zpátečku a rozjel se.

„Přitom otevřenými dveřmi srazil k zemi agresora, kterému zůstaly nohy pod vozidlem. Šofér mu je přejel. Pak zařadil první rychlostní stupeň a nohy přejel útočníkovi znovu,“ upřesnila Hokrová s tím, že řidič pak odjel.  

Zraněného muže si převzali přivolaní záchranáři. Podle policie není v ohrožení života.  

Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti případu. Žádají případné svědky, kteří se v danou dobu pohybovali v blízkosti incidentu, aby se ozvali na tísňovou linku. „Vyzýváme i atakovaného řidiče, aby se neprodleně přihlásil,“ dodala mluvčí.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví.

Podobný případ, lupič nastoupil k ženě do auta

Podobný případ se v Plzni odehrál v únoru. Řidička zastavila na semaforech na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. Neznámý muž otevřel dveře a sedl si na místo spolujezdce. 

Ženu i s dítětem donutil vystoupit a s vozem pak odjel. Na útěku před policisty pak ukradl další vůz. Když ho zásahová jednotka po dvou hodinách zadržela, vysvětloval, že si potřeboval za Plzní něco vyřídit a neměl se tam jak dostat.

Řidiče v autě přepadl násilník v Prokopově ulici v centru Plzně.

Řidiče v autě přepadl násilník v Prokopově ulici v centru Plzně.

Autor: