Policie získala záběr na zloděje, který v Plzni ukradl pošťačce hotovost

  10:50
Policisté získali z kamerových záznamů podobu muže, který v říjnu v Plzni přepadl poštovní doručovatelku a ukradl jí peníze. Jeho totožnost stále neznají, o pomoc se proto obrátili na veřejnost.

Poznáte muže na fotografii? Je podezřelý, že v Plzni ukradl poštovní doručovatelce desky s finanční hotovostí. | foto: Policie ČR

„V rámci objasňování případu jsme mimo jiné získali fotografie z kamerového záznamu, na kterých je podezřelý zachycen,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Pachateli je asi kolem 25 let a má štíhlou postavu. V pátek 23. října, kdy poštovní doručovatelku přepadl, měl na sobě péřovou bundu s kapucí, přes ústa nasazenou černou roušku a na nohou bílé boty.

Incident se odehrál kolem půl desáté ráno v ulici Kardinála Berana v Plzni. Podle policie muž v nestřeženém okamžiku vytrhnul doručovatelce z ruky desky s hotovostí přes 40 tisíc korun a s penězi utíkal ulicemi Plachého, Skrétova a Nerudova. „Tam se ztratil z dohledu,“ uvedla Hokrová.

„Žádáme o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158 a pomohli se ztotožněním,“ žádá mluvčí.

Autor: