Dívka vypadla z jedoucí dodávky a těžce se zranila. Osádku hledá policie

  14:43
Neobvyklou nehodu, při níž se vážně zranila dívka, vyšetřují policisté v Plzni. Podle svědků, kteří přivolali na pomoc strážníky, mladá žena vypadla z jedoucího vozidla. Policisté nyní zjišťují, jak se nehoda stala.

„Mohu potvrdit, že prošetřujeme zranění dívky cizí státní příslušnosti. Případ je ale teprve na začátku, proto nebudeme sdělovat bližší informace,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Vietnamka mladší dvaceti let je v nemocnici a nebyla zatím ani vyslechnuta.

Nehoda se stala v pondělí kolem osmé hodiny večer v Husově ulici. „Podle svědků, kteří přivolali na pomoc projíždějící strážníky, mladá žena vypadla z jedoucího vozidla,“ sdělila mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Strážníci okamžitě zavolali záchrannou službu a až do jejího příjezdu monitorovali základní životní funkce dívky.

Fotogalerie

„Měla středně těžká až těžká zranění. Převezli jsme ji na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Dodala, že pacientka ztrácela vědomí.

„Z Husova náměstí do Husovy ulice směrem k autobusovému nádraží odbočovala bílá dodávka, když se otevřely boční dveře a byla vyhozena žena. Mám dojem, že za ní v těch bočních dveřích dodávky byly vidět i něčí dvě ruce. Pak se dveře za jízdy zavřely a dodávka pokračovala směrem k autobusáku, ale dojela prakticky jen za roh do Kotkovy ulice. Poté vystoupila skupina, asi dvě ženy a tři muži, která v klidu a se smíchem odešla,“ popsal svědek pro server krimi-plzen.cz.

Na místo se dostavili policisté i psovod, kteří po osádce dodávky pátrali. Najít se ji ale nepodařilo.

Policie zatím neví, kdo vozidlo Peugeot Boxer řídil a jak a proč mohla dívka z auta vypadnout. Jednou z verzí, které budou kriminalisté s největší pravděpodobností prověřovat, je i to, jestli dívku někdo z auta nevystrčil záměrně.

Dívka vypadla z dodávky, která jela z Husova náměstí do Husovy ulice směrem k autobusovému nádraží. Vozidlo pak zaparkovalo v Kotkově ulici.

Dívka vypadla z dodávky, která jela z Husova náměstí do Husovy ulice směrem k autobusovému nádraží. Vozidlo pak zaparkovalo v Kotkově ulici.

Autor: