Fenka uvázaná u popelnice měla tlamu obtočenou lepicí páskou

  16:50
Ve psím útulku v Klatovech se zotavuje fenka, kterou našli ve zbídačeném stavu uvázanou u popelnice v Beňovech na Klatovsku. Zvíře mělo tlamu obtočenou lepicí páskou, nemohlo jíst ani pít. Případ už prověřuje policie.

Fenka se zotavuje ve psím útulku v Klatovech. Tlamu měla přelepenou lepicí páskou. | foto: Útulek pro zatoulané a opuštěné psy Klatovy

Fenku našla v pátek u popelnic v Beňovech náhodná kolemjdoucí. Pes byl vyhublý, vystrašený, po těle měl několik zranění a srst vyžranou od blech.

Nejhorší podle vedoucí klatovského útulku Miloslavy Šeflové bylo, že fenka měla čumák obtočený hnědou izolační páskou. Zvíře tak nemohlo jíst, pít ani pořádně dýchat. 

Jak dlouho pes takto přežíval, Šeflová netuší. Domnívá se ale, že to muselo být déle než jeden den. Navíc je přesvědčená, že Nelinka, jak jí začali říkat, měla svázané i tlapky. 

„Jedná se o fenku křížence mezi třemi a pěti lety. Je to úžasný pes. Když se k nám dostala, byla v žalostném stavu. Trpěla podvýživou, byla dehydratovaná, měla mokvající rány po celém tělíčku, i zastaralé rány,“ popsala vedoucí, která přiznala, že s takovou lidskou krutostí se ještě nesetkala.

Nelinka byla v době nálezu hodně apatická. Nyní už se její stav rapidně zlepšil. „Zajímá se o vše kolem sebe a užívá si mazlení. Několikrát denně ji krmíme jako štěně,“ dodala vedoucí. 

Na majitelku, kterou se podařilo vypátrat, podala trestní oznámení. Případ prověřuje policie jako podezření z trestného činu týrání zvířat.