Zubožený pes měl obojek ze řetězu zarostlý do krku, případ řeší policie

  14:18
V záchranné stanici živočichů na Tachovsku se zotavuje pes, který žil v otřesných podmínkách v Černošíně. Byl uvázaný řetězem, který se mu zarostl do krku a karabinu měl procvaknutou skrz kůži. Podezření na týrání zvířete vyšetřuje veterinární správa a policie. Zachráněnému pejskovi se rána hojí dobře.

Psa uvázaného u domu na řetězu za asistence policie zachránil Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů ve Studénce minulý čtvrtek.

Zhruba rok a půl starý Míša žil podle Bobála v naprosto otřesných podmínkách. „Žil v bordelu, neměl k dispozici vodu, žrádlo bylo smradlavé. Byl to smutný pohled,“ popsal Bobál.

Mnohem horší ale bylo, že obojek ze řetězu zarostl Míšovi do krku. „Dokonce karabinku mu někdo procvakl skrz kůži,“ kroutil hlavou ochránce.

Zuboženého křížence okamžitě odvezl k veterinářce do Mariánských Lázní.

„I když už v ordinaci skončila, počkala na nás, než jsme přijeli, a pak Míšu vysvobodila ze řetězu a ošetřila ho. Bere antibiotika, každý den mu ránu potírám mastí. Dobře se mu to hojí,“ raduje se Bobál. Podotkl, že Míša se ho zpočátku bál.

„Skáče jako pingpongový míček“

„Ale už když jsem ho chtěl naložit v Černošíně do přepravníku a začal jsem ho hladit, opřel se o mě a byl mi vděčný. I přes všechno to utrpení na lidi nezanevřel. Má nás rád a je veselý. Skáče jako pingpongový míček,“ dodal s úsměvem Bobál.

Policie případ eviduje a zabývá se jím. „Čekáme na vyjádření Státní veterinární správy pro Plzeňský kraj,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.