Bývalou přítelkyni mlátil před školou, při útěku ho chytili tátové dětí

  15:40
Policisté stíhají muže, který v Plzni napadl svoji bývalou přítelkyni. Nejprve na ni v autě několikrát zaútočil elektrickým paralyzérem. Když se ženě podařilo utéct, pronásledoval ji ke škole, kde ji začal bít a kopat do ní.

Muž zaútočil v Plzni na bývalou přítelkyni elektrickým paralyzérem. Nakonec jí ukradl mobil a utekl. Svědci incidentu ho ale chytili. | foto: Policie ČR

Šestapadesátiletý muž zaútočil na bývalou přítelkyni ve čtvrtek ráno před areálem základní školy v Rodinné ulici. „V autě ženě nejprve opakovaně přikládat elektrický paralyzér na bundu do oblasti břicha,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Sedmačtyřicetiletá žena se snažila z auta vystoupit a před násilníkem utéct. Ten ji ale stále držel a tahal ji za vlasy zpět do vozidla.

Po chvíli se ženě přece jen povedlo utéct na školní dvůr, kde postávali rodiče, kteří do školy přivedli své děti. „Tam agresor ženu dohnal a opět ji napadl paralyzérem. Následně jí z ruky vytrhl mobilní telefon,“ pokračuje mluvčí.

Než stačili přihlížející rodiče zasáhnout a ženě pomoci, násilník utíkal pryč. Tatínkové dětí ho ale brzy doběhli a předali přivolaným policistům. Ti ho pak odvezli do policejní cely.

Kopance i pepřový sprej. Ostraha plzeňského nádraží zbila a okradla bezdomovce

Zraněná žena utrpěla středně těžká zranění a záchranná služba ji odvezla do nemocnice.

„Policejní komisař obvinil muže ze spáchání trestného činu výtržnictví a trestného činu loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let odnětí svobody,“ upozornila Raindlová.

Autor: