iDNES.cz

V kolejišti našli rozházený nákup. Vlak o mě jen škrtl, hlásil opilec

  15:20
V pondělí večer srazil vlak u Nepomuka na Plzeňsku člověka. Když ovšem strojvedoucí soupravu zastavil, nikoho nenašel. V kolejišti se jen válela taška s nákupem a kšiltovka.

Vlak srazil u Nepomuka na Plzeňska člověka. V kolejišti ho ale strojvedoucí nenašel. Po opilci zbyla jen taška s nákupem a kšiltovka. | foto: Policie ČR

Na policisty z Nepomuka se obrátil strojvedoucí vlaku v sedm hodin večer, že mezi zastávkami Srby - Nepomuk Dvorec zřejmě srazil člověka. 

Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policistů, včetně psovoda, několika jednotek profesionálních hasičů a společně začali prohledávat okolí železniční trati.

Hledání ale nebylo jednoduché, protože železniční trať je na strmých náspech, které jsou porostlé hustými křovinami. I po opakovaném hledání okolí trati ale nikoho nenašli. 

„Současně policisté z Nepomuka díky osobní a místní znalosti pojali podezření, že by se mohlo jednat o pětatřicetiletého muže, který žije v nedalekém drážním domku a cestu si často zkracuje po trati,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Červenková. 

A měli pravdu. Muže skutečně v drážním domku našli. Ale až po několika pokusech. Byl totiž značně opilý.

Policistům vysvětloval, že nestačil před vlakem včas uskočit a ten mu pak škrtl o levý bok. 

Kolik promile alkoholu měl muž v sobě, se policistům nepodařilo zjistit. Odmítl totiž dechovou zkoušku. 

Vzhledem k tomu, že mohl mít po srážce s vlakem vnitřní zranění, policisté mu zavolali záchrannou službu, která ho převezla do nemocnice k lékařskému ošetření. 

Jednadvacetiletý strojvedoucí vlaku měl dechovou zkoušku negativní. Kvůli nehodě byla jednokolejná trať na trase Plzeň - České Budějovice zastavena na několik desítek minut. 

„Sražený muž je podezřelý ze spáchání přestupku o drahách, za který mu hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun a dále uhrazení nákladů za zastavení provozu železnice,“ upozornila Červenková.

Autor:
zpět na článek