Opilec tvrdě usnul v trolejbuse, nemohli ho vzbudit. Nadýchal přes pět promile

  13:44,  aktualizováno  2. února 10:53
Plzeňští strážníci se s opilými lidmi v ulicích města setkávají každý den. Muž, který ale v pondělí v podvečer tvrdě usnul v trolejbuse a pak po náročném probouzení nebyl schopen stát na nohou, překvapil i ostřílené strážníky. Při dechové zkoušce nadýchal neuvěřitelných 5,51 promile.

Tvrdě spícího třiatřicetiletého muže, který usnul v trolejbuse v Plzni na Doubravce, obtížně probudila až přivolaná hlídka městské policie. Za její asistence pak opilec opustil vozidlo městské hromadné dopravy.

Sám ale nebyl schopen stát na nohou. Strážníci se proto rozhodli, že ho odvezou do protialkoholní záchytné stanice, kde se z alkoholového opojení vyspí. Nakonec tam ale neskončil.

„Začal totiž po chvíli zvracet, a tak museli kolegové zavolat záchrannou službu. Když mu dali strážníci dýchnout, nestačili se divit. Při dechové zkoušce přístroj vykázal závratných 5,51 promile, což je život ohrožující hodnota,“ upozornila mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Opilec hodil z balkonu po strážníkovi půllitr, po dobu podmínky nesmí pít

Zdravotníci proto společně s hlídkou opilce naložili do sanitky a odvezli do nemocnice.

Podle mluvčí se muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku. „Konkrétně vzbuzování veřejného pohoršení,“ dodala Pužmanová. Jeho případ tak předají k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

V České republice je zřejmě rekordmanem houbař z Ostravska, který měl 8,83 promile alkoholu v krvi.