Opilec vrávoral s dcerou u rušné silnice, cestou domů se ještě popral

  16:16
Kvůli silně opilému muži, který padal na chodník poblíž rušné silnice i s malou dcerou v náručí, volalo ve středu strážníkům v Plzni několik lidí. Opilec nechtěl malé dítě předat ani jim. Nakonec tak pro ně přijela matka a slíbila odvézt domů i partnera. Ten se ale po cestě stačil ještě poprat s jiným mužem, strážníci ho proto převezli na záchytku.

Opilec vrávoral s dcerou v náručí na chodníku u rušné silnice v Plzni. Nadýchal téměř tři promile. | foto: Městská policie Plzeň

Lidé si všimli silně opilého muže, který vrávoral i s malou holčičkou po rušné Klatovské třídě na Borech, v podvečerních hodinách a volali na tísňovou linku 156. 

Na místo okamžitě vyjely hlídky, které dvojici brzy našly. „Muž se sotva držel na nohou, padal na chodník a dceru strhával s sebou,“ popsala mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. 

Strážníci muže vyzvali k dechové zkoušce. Na displeji přístroje na měření alkoholu se ukázala hodnota 2,73 promile. Ani na jejich naléhání jim ale nechtěl svoji dceru dát a byl na ně vulgární. Neustále dítě držel v náručí a přitom se motal ze strany na stranu, když ji položil na zem, hrozilo, že na ni spadne. 

„Protože se nemohl v tomto stavu evidentně o své dítě postarat, o celé situaci strážníci telefonicky informovali matku dítěte. Ta přišla za nimi i s batoletem v kočárku,“ pokračuje mluvčí.

Strážníkům nechápavě vysvětlovala, že partner odešel před hodinou zcela střízlivý na poštu a nakoupit. „Opilého partnera i s dcerkou si převzala a slíbila, že je odvede domů. Ženě potom strážníci oznámili, že událost předají k řešení na odbor sociálně-právní ochrany dětí,“ uvedla Pužmanová.  

Tím ale jednání alkoholem zmoženého muže neskončilo. Problém nastal  během chvíle, kdy na cestě domů potkal u restaurace dva muže, kteří  jeho předešlé nezodpovědné chování viděli. Po výměně názorů došlo i na fyzický útok.  

Hlídky se musely vrátit a opilce s jedním ze svědků jeho počínání od sebe odtrhnout. Strážníci tentokrát už opilce nenechali nejistým krokem dojít domů, ale odvezli ho k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.