Muže soudí za to, že zamkl ženu v bytě. Vylezla na střechu, při pádu se zabila

  10:32
Plzeňský okresní soud začal rozplétat smrt ženy, která se zabila pádem z více než osmimetrové výšky. Podle státního zástupce ji partner uzamkl po hádce v podkrovním bytě. Žena chtěla utéct, vylezla proto na střechu a spadla z ní.

Soudní budova v Plzni | foto: Petr Eret, MAFRA

Podle státního zástupce Michala Klímy se dvojice v říjnu 2022 v noci pohádala. Sedmadvacetiletá žena chtěla z podkrovního bytu odejít, ale o dvanáct let starší muž zamkl dveře a klíče schoval do kalhot.

Po strkanicích žena utekla do kuchyně, kde znovu došlo k fyzické potyčce. V obývací části domu si stoupla na pohovku a chtěla vylézt střešním oknem na střechu. To se jí nepovedlo, protože ji partner chytil a strhl zpět dovnitř. Přitom se zranila na hlavě.

Se zakrvácenou pusou na něj křičela a odešla do ložnice. Když si muž šel odskočit na toaletu, využila situace a vylezla oknem na sedlovou střechu. Muž jí znovu chtěl v útěku zabránit, chytil ji za kotník, ale ona se mu vysmekla a lezla po střeše dál.

Muž svou partnerku zamkl v bytě, zabila se při útěku přes střechu

Na střeše se ale neudržela a spadla z více než osmimetrové výšky. Na následky poranění hlavy později zemřela v nemocnici.

Žalobce muže viní ze zločinu omezování osobní svobody. Matka a sestra zemřelé požadují jako náhradu nemajetkové újmy dohromady čtyři miliony korun, bratr 1,5 milionu a úhradu nákladů na pohřeb ve výši přes 15 tisíc korun.

Obžalovaný dnes před soudem pouze prohlásil, že se necítí vinen žalovaným skutkem. „Využívám svého práva, nebudu vypovídat, nebudu odpovídat na otázky,“ řekl v krátkosti obviněný. Vypovídat odmítl i v přípravném řízení.

Soud bude pokračovat v květnu.

Autoři: ,