U Nepomuku zemřel dělník, při práci ve výkopu ho zavalila zemina

  16:06
Na Plzeňsku zemřel ve středu dělník, kterého zavalila ve výkopu na silnici zemina. Přivolaní záchranáři se k němu nemohli dlouho dostat, poté už mu nedokázali pomoci.

Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Tragédie se stala na silnici z Nepomuku, konkrétně na křižovatce s odbočkou na obec Klášter. Hasiči se k zavalenému muži nemohli dostat. Nakonec se jim to podařilo s pomocí stavební techniky, která byla k dispozici v místě opravy křižovatky.

„Záchranáři na místě čekali tři desítky minut, než bylo možné se k zavalenému muži dostat. Situace byla velmi nebezpečná,“ popsala průběh záchrany mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Po jeho vytažení z masivního závalu lékař konstatoval smrt. Na místo byl povolán koroner,“ doplnila Svobodová.

Policisté silnici uzavřeli. Objízdnou trasu stanovili přes Zhůř - Jarov - Kokořov - Nepomuk. Kolem druhé hodiny odpoledne se pak na silnici mezi Kokořovem a Nepomukem střetla dodávka s osobním autem.

Dělníci křižovatku upravují od začátku dubna. Podle datových analytiků Portálu nehoda je zatáčka u Nepomuka u odbočky na Klášter nejrizikovějším místem Plzeňského kraje. Vloni v únoru tady přišel o život starší řidič, který se střetl s protijedoucím autobusem.

„Současná podoba křížení silnice I/20 se silnicí III. třídy už dnešním potřebám nevyhovuje, a to jak svým výškovým, tak i šířkovým vedením a současně se také stává místem poměrně častých dopravních nehod. Ze zmíněných důvodů tak bylo rozhodnuto o provedení stavebních úprav, které povedou ke zlepšení poměrů v prostoru křížení silnic a také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ popsal Adam Koloušek z ŘSD s tím, že částečná uzavírka opravovaného úseku je plánována až do ledna příštího roku. Silničáři ale chtějí silnici zprovoznit dříve.

Při čelním střetu s autobusem zemřel u Nepomuku řidič osobního auta (3. 2. 2023)

Autor: