Muž zemřel před vchodem do plzeňské nemocnice, zranil se kusem skla

  17:20
Dramatické okamžiky se ve čtvrtek večer odehrály v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech. Muž, kterého přivezla záchranná služba, rozbil skleněné dveře a střepem se vážně zranil. Na místě zemřel.

Informaci potvrdila mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

„Včera ve večerních hodinách byl na Urgentní interní příjem dopraven rychlou záchrannou službou muž, který projevoval velké obavy o své zdraví. Jeho chování vedlo k tomu, že si sám v prostorách urgentního interního příjmu přivodil mnohočetná poranění,“ sdělila.

Přesto, že byl okamžitě přivolán resuscitační tým, osmatřicetiletého muže se nepodařilo zachránit. „Jeho zranění nebyla slučitelná se životem,“ dodala mluvčí.

Na případu již pracují policisté a u zemřelého byla nařízena soudní pitva.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení a zjišťujeme veškeré okolnosti nešťastné události. Vzhledem k tomu, že případ je na počátku vyšetřování a s ohledem na rodinu zemřelého, nebudeme v tuto chvíli poskytovat další informace,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle webu Krimi-Plzeň se muž před událostí choval velmi zmateně, agresivně a ohrožoval personál nemocnice. Když viděl, že se blíží přivolaní policisté, rozkopal skleněnou výplň vstupních dveří do pavilonu, vzal jeden ze střepů a probodl si krk.

Autor: