Při havárii skončilo jedno z aut na střeše, policisté o Velikonocích obsadí silnice

  10:52
Ve středu kolem sedmé hodiny ráno se na hlavním tahu z Plzně do Německa srazila u Holýšova dvě auta. Podle policistů se tam jeden z řidičů otáčel přes čtyři pruhy a narazil do něj další vůz. Silnice byla kvůli nehodě přes hodinu zcela uzavřená. Policie připravuje na Velikonoce řadu speciálních dopravních akcí.

Těžká bouračka dvou aut zastavila ve středu ráno provoz mezi Stodem a Holýšovem na jižním Plzeňsku. Jedno z aut vyjelo ze silnice, převrátilo se na střechu a ještě narazilo do stromů. Záchranáři odváželi jednoho zraněného. (27. března 2024) | foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Jedno auto se zdemolovanou přední částí zůstalo stát na silnici, druhé převrácené na střechu a opřené bokem o břízy v náspu pod komunikací. Tak to po sedmé hodině ráno vypadalo na silnici mezi Stodem a Holýšovem na jižním Plzeňsku, když na místo dorazila první záchranářská auta.

Policisté zjistili, že se šestašedesátiletý řidič octavie rozhodl otočit v místě, kde jsou na silnici pro každý směr dva jízdní pruhy. „Když se s vozidlem otáčel, došlo ke střetu s vozidlem značky Ford. Řidič fordu byl převezen k lékařskému ošetření. Oba řidiči cestovali v autech sami, dechové zkoušky na alkohol byly negativní,“ řekla policejní mluvčí Iva Vršecká.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

„Muže narozeného v roce 1992 jsme s četnějšími lehčími zraněními a zejména kvůli mechanizmu nehody transportovali na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín,“ doplnila Mária Svobodová ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Hasiči podle Petra Poncara zajistili místo nehody a zlikvidovali uniklé kapaliny z obou vozů. Kvůli nehodě bylo místo neprůjezdné přibližně hodinu. Co přesně se stalo, zjišťují policisté.

Letošní březen je na silnicích Plzeňského kraje jedním z nejtragičtějších měsíců posledních let. Dosud zemřelo při nehodách sedm lidí. V tomto týdnu dva. Jen pro srovnání, za celý loňský rok vyhasly na silnicích kraje při dopravních nehodách životy 27 lidí, což bylo nejméně v historii.

V tomto týdnu nejprve srazil autobus v pondělí časně ráno chodce u Družby na Karlovarské v Plzni. V té době ještě byly vypnuté semafory.

Na přechodu v Plzni srazil autobus staršího muže, ten na místě zemřel

„Dle dosud zjištěných skutečností přecházel starší muž vozovku po přechodu pro chodce, kde došlo ke střetu s autobusem MHD. Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů chodec na místě zemřel,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. V autobuse nejel žádný cestující.

Na Klatovsku zemřel motocyklista

V úterý odpoledne zemřel po srážce s osobním autem na Klatovsku starší motocyklista. Podle prvních zjištění zřejmě nedala sedmapadesátiletá řidička vozu při vyjíždění z vedlejší silnice přednost motorkáři, který jel po hlavní. „Řidič motocyklu narozený v roce 1955 byl letecky přepraven do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Věc si převzali domažličtí kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká.

V polovině března měla velké štěstí žena, kterou na náměstí Míru v Plzni srazila tramvaj. Nehodu přežila.

11. března 2024

Stejně jako v předchozích letech i o letošních Velikonocích plánují policisté řadu dopravně bezpečnostních akcí. A nepůjde jen o kontroly, zda řidiči usedli za volanty aut nebo řidítka motocyklů střízliví.

O minulém víkendu se policisté v Plzeňském kraji zaměřili na dodržování rychlosti na dálnici D5 a silnicích první třídy. „Vůbec nejvíc řidiči nerespektovali nejvyšší předepsanou rychlost mimo obec, kde jsme řešili v příkazním řízení celkem 41 přestupků. Řidiči zaplatili na pokutách dohromady 76 500 korun a další čtyři přestupky jsme oznámili příslušným správním orgánům. Mezi ně patřil i přestupek řidiče na Tachovsku, u kterého jsme v rámci akce naměřili vůbec nejvyšší rychlost jízdy, a to 160 kilometrů v hodině. Dalších 34 šoférů překročilo maximální povolenou rychlost v obci. Těm byly dohromady uloženy pokuty za necelých 63 000 korun,“ vypočítala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Další pokuty při víkendové akci padaly za jízdu po dálnici bez zaplaceného poplatku, nedání přednosti v jízdě nebo nepoužívání dětských sedaček.

Autor: