Řidička zapasovala vůz mezi protihlukovou stěnu a strom, museli ji vystříhat

  14:50
Hasiči museli vyprostit z auta starší řidičku, která havarovala u Dobřan na Plzeňsku. Žena přejela do protisměru, sjela do příkopu a následně auto zaklínila mezi kamennou protihlukovou stěnu a strom.

Starší řidička přejela do protisměru a auto se zaklínilo mezi protihlukovou stěnou a stromem. Ženu museli z auta vyprostit hasiči. | foto: Policie ČR

Dvaasedmdesátiletá řidička nabourala ve čtvrtek v půl třetí odpoledne. Podle policistů jela od Dobřan na Štěnovice.

„Při průjezdu pravotočivé zatáčky z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru a následně do levého silničního příkopu. Tam narazila do kamenné protihlukové stěny a vůz Kia Ceed zůstal zaklíněný mezi zdí a vzrostlým stromem,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Ženu museli z vozu vyprostit hasiči. Pomocí hydraulických nůžek odstřihli dveře a sloupek.

Řidičku si pak do péče převzali záchranáři. „Žena byla při vědomí, se středně těžkým poraněním jsme ji transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedl za záchrannou službu Vítězslav Sladký.

Dechovou zkoušku na alkohol měla řidička negativní. Škodu na vozidle policisté předběžně odhadli na 115 tisíc korun. Příčinu nehody a její okolnosti objasní až další vyšetřování.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: