Policie stíhá řidiče náklaďáku za střet s dodávkou, o život přišly dvě ženy

  15:26
Policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti pětačtyřicetiletého řidiče nákladního auta, které se loni v Tisové na Tachovsku střetlo s dodávkou v protisměru. Při nehodě se v dodávce vážně zranilo šest lidí, další dvě ženy zemřely.

Vážná nehoda na Tachovsku. Kamion narazil v obci Tisová do dodávky. Zranilo se celkem osm lidí, jedna žena zemřela. (16. 6. 2020) | foto: HZS Plzeňského kraje

„Zahájili jsme trestní stíhání muže ročník 1975 pro usmrcení z nedbalosti, těžkého ublížení na zdraví a ublížení na zdraví z nedbalosti,“ vyjmenovala policejní mluvčí Michaela Raindlová. 

Řidič je stíhaný na svobodě. Mluvčí neupřesnila, jaký trest mu hrozí.

Tragická nehoda se stala loni 16. června. Pětačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla jel ve směru od obce Trnová na Novou Hospodu. Při projíždění pravotočivé zatáčky v Tisové vyjel návěs do protisměru, kde narazil do protijedoucí dodávky. 

Řidič nákladního vozidla ze střetu vyvázl bez zranění. V dodávce se ale zranilo osm cizinců. Osmatřicetiletá žena zemřela na místě, další cestující stejného věku zemřela později v nemocnici. Čtyři muži utrpěli velmi vážná zranění a další dva středně těžká zranění. 

Pět cestujících museli hasiči vyprostit pomocí hydrauliky, a to odstřižením dveří dodávky. 

Dechovou zkoušku na alkohol měl řidič nákladního vozidla negativní. 

Srážka dodávky s nákladním autem v Tisové na Tachovsku (16. 6. 2020)

Autor: