Senior bez prohlídky zavinil nehodu a zakázali mu řídit, vzápětí trefil strom

  10:44
Na Plzeňsku vyprošťovali hasiči v pondělí odpoledne z havarovaného auta třiaosmdesátiletého řidiče, který nezvládl řízení a skončil na boku ve stromu. Ukázalo se, že jen o několik hodin dříve způsobil nehodu v Plzni a policisté mu tam zakázali řídit, protože nemá potřebná potvrzení.

Senior boural dvakrát za den. Při druhé nehodě jej museli z havarovaného auta vyprostit hasiči. | foto: HZS Plzeňského kraje

Senior nejprve dopoledne na Koterovské třídě v Plzni nedal přednost řidičce, která jela po hlavní silnici. „Třiačtyřicetiletá žena skončila s vozem v příkopu,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Při vyšetřování nehody dopravní policisté zjistili, že senior nemá potřebné lékařské osvědčení k řízení motorových vozidel ani platnou STK u své Škody Octavia.

„Oznámili mu, že se dopustil přestupku, a zakázali mu další jízdu,“ doplnil Hodan s tím, že za propadlou STK muži udělili pokutu. Za chybějící lékařské osvědčení mu však nemohli na místě odebrat řidičský průkaz, případ tak předali správnímu orgánu k dořešení.

Jakmile policisté odjeli, senior znovu nasedl do auta a pokračoval v jízdě. Po druhé hodině odpoledne ale nezvládl u Nečtin řízení a vyjel ze silnice.

„Vozidlo zůstalo stát na boku opřené o strom. Nejprve jsme auto stabilizovali a pak řidiče vyprostili pomocí hydraulických nástrojů,“ popsal zásah mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

I přes hrozivě vypadající nehodu utrpěl senior jen lehčí zranění. „Pozemní cestou a při vědomí jsme jej transportovali na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni,“ doplnila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Autor: